Ponad 11 tysięcy złotych udało się zebrać na rehabilitację i leczenie Mai Tyczyno dzięki charytatywnemu występowi Kabaretu Jurki. Sala teatralna wypełniona była po brzegi, co dowodzi, że świdniczanie nie tylko lubią się bawić i śmiać, ale i pomagać.

jurki maja tyczyno 2016 bfg (33)

Charytatywny kabaretowy występ dla chorej Mai Tyczyno odbył się wczoraj, 2 lutego. Tym razem widzów rozśmieszał Kabaret Jurki. To właśnie oni w tym roku postanowili pomóc chorej dziewczynce, która urodziła się z rzadką wadą genetyczną pociągającą za sobą aż dziewięć wad wrodzonych. U Mai stwierdzono poszerzenie komór bocznych mózgowia, czyli tak zwane wodogłowie, wadę słuchu, wadę wzroku, wadę w przegrodzie nosowo-gardłowej, wadę przełyku, wadę żołądka, wadę nerek, skrócone kończyny dolne i górne (z czasem zaczęło się to wyrównywać) i dysmorfię twarzoczaszki. Niestety stwierdzono także częściowy autyzm.

Maja i jej rodzice nigdy się nie poddali. Każdego dnia walczą dalej. Niestety choroba pochłania ogromne wydatki. – Roczna rehabilitacja Mai kosztuje ok. 35 tysięcy złotych. Dzisiaj zebraliśmy dokładnie 11 tysięcy 25 złotych. To wielka pomoc dla mojej córki, za co bardzo dziękuję. W kwietniu na rzecz Mai zostanie jeszcze zorganizowany charytatywny bal, na który już dziś zapraszam. Pieniądze w całości przeznaczone zostaną na rehabilitację i leczenie. Takie zbiórki to nas wielka pomoc – przyznaje Małgorzata Tyczyno, mama Mai.

Więcej o wydarzeniu w poniedziałkowym papierowym wydaniu „Wiadomości Świdnickich”.

tekst i zdjęcia Beata Figurna-Garbiec

2 thoughts on “Zagrali dla Mai (FOTO)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *