Zagrali dla Gosi (FOTO, WIDEO)

Środowisko sympatyków świdnickiego sportu kolejny raz udowodniło, że potrafi stanąć na wysokości zadania. Za nami charytatywna impreza na rzecz byłej siatkarki Polonii Małgorzaty Lizak-Podleśnej.

Pod hasłem „Łączy nas sport i siatkówka” ludzie wielkich serc spotkali się w hali na osiedlu Zawiszów w niedzielę, 19 lutego.Były atrakcyjne pokazy, mecze siatkówki z udziałem siatkarek Polonii, drużyny ligi TKKF – Świdnica24.pl i samorządowców i przede wszystkim licytacje sportowych, ale nie tylko gadżetów. Najwyższą cenę – 2200 złotych uzyskano za złoty medal Mistrzostw Świata z 2014 roku wywalczony przez reprezentację polskich siatkarzy. Trofeum zakupił Dariusz Jaworski, prezes Gryfa Świdnica. Do puszki 2000 dorzucił Wiesław Żurek, który mocno licytował w imieniu byłych działaczy Polonii/Sparty Świdnica. Jedną z pierwszych i najmocniej licytowanych pamiątek była reprezentacyjna koszulka wałbrzyszanina Krzysztofa Ignaczaka. Za 700 złotych nabyła ją wicemarszałek województwa dolnośląskiego Iwona Krawczyk. Wśród najciekawszych pamiątek były reprezentacyjna koszulka Bartosza Kurka, pióro Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka.

 

AKTUALIZACJA

Według pierwszych danych finansowych zebrano 15182 złote. To jednak niepełna kwota. Spływać będą pieniądze z licytacji internetowych.

38-letnia dziś Małgorzata Lizak-Podleśna od 20 lat cierpi na nawracające zapalenie chrząstek. To podstępna choroba, która potrafi zmienić życie w pełen bólu koszmar. Ratunkiem jest nierefundowana przez NFZ kosztowna terapia w Stanach Zjednoczonych, która zatrzyma chorobę i nieco poprawi komfort życia.

Foto: Radosław Werner, wideo Mariusz Ordyniec.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *