Zagórze łapie drugi oddech

zagrze_2

zagrze_2Już się kręci, muzyka gra, ludzie popijają, jedzą, spacerują, wylegują się nad wodą. Ośrodek w Zagórzu Śląskim kupiła firma Sirbud. W wolne upalne majowe dni nad Jezioro Bystrzyckie przyjechały tłumy ludzi.

Już się kręci, muzyka gra, ludzie popijają, jedzą, spacerują, wylegują się nad wodą. Ośrodek w Zagórzu Śląskim kupiła firma Sirbud. W wolne upalne majowe dni nad Jezioro Bystrzyckie przyjechały tłumy ludzi.zagrze_2

Na razie nowa właścicielka, Dorota Barańska, wywozi śmieci, dotąd wypełniła nimi 17 samochodów ciężarowych. Małe domki campingowe wzdłuż jeziora, które od kilkunastu lat straszyły popowodziową ruiną z 1997 roku, zniknęły. Domki campingowe typu Brda, ulokowane wyżej w lesie, zostały zabezpieczone i będą odremontowane. Przy dojściu do Jeziora Bystrzyckiego stoi lekki tymczasowy pawilon restauracyjny, w którym można zjeść i napić się. Obok dmuchane kolorowe atrakcje dla dzieciaków stale żądnych nowych wrażeń. W cieniu lasu na milusińskich i ich rodziców czekały nawet dwa osiołki gotowe pozować do rodzinnej fotografii. Nad wodą rozlokowali się amatorzy słonecznych kąpieli. Na pierwszy rzut oka widać, że ośrodek ma wreszcie gospodarza i trwają porządki!

– Jesteśmy na etapie pozyskiwania zezwoleń na budowę. Przygotowujemy też wniosek o środki unijne na odbudowę ośrodka. Będziemy się starali przywrócić świetność temu miejscu w 2-3 lata – mówi Dorota Barańska.
Jak widać po skuteczności działań współwłaścicielki ośrodka w Zagórzu, znanej nam przede wszystkim jako gospodarz Hotelu Maria na wałbrzyskim Szczawienku, jesteśmy pewni, że wkrótce będzie tu hotel, domki campingowe, restauracja, atrakcje dla odpoczywających, wygodny parking. Dorota Barańska i Firma Sirbud to nie tylko energiczny biznesmen, ale też firma angażująca się w rozwój kultury i działania charytatywne.

walbrzyski.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *