Zagłębie Sosnowiec z Pucharem Ziemi Świdnickiej

Jedenaście zespołów młodzików z całej Polski wzięło udział w Turnieju o Puchar Ziemi Świdnickiej zorganizowanym przez Akademię Piłki Ręcznej Świdnica. Zwyciężyło Zagłębie Sosnowiec, przed gospodarzami i Pogonią Zabrze.

Impreza od 10 do 12 maja odbywała się w hali Zawiszów. Trzydniowa rywalizacja przebiegała systemem grupowym, ta wyłoniła najlepsze drużyny, które w fazie pucharowej walczyły dalej o miejsca medalowe i dalsze.

W grupie A znalazły się zespoły: MUKS Zagłębie Sosnowiec, Siódemka Legnica, UKS Czwórka Libiąż, SP16 Wisła II Płock i Trójka Nowa Sól. W grupie B poza gospodarzami turnieju – APR Świdnica wystąpiły Pogoń Zabrze, SKRWA Gostynin, MKS Poznań, SP16 Wisła I Płock i Zew Świebodzin.

Rywalizację w grupie A zdominował zespół z Sosnowca, który wygrał wszystkie spotkania, drugie miejsce przypadło Siódemce Legnica, w grupie B zmagania były bardzo wyrównane i zacięte, trzy zespoły uzyskały 12 punktów i o kolejności decydowała mała tabela.

Pierwsze miejsce zajęła APR Świdnica, drugie Pogoń Zabrze.

W półfinałach zagrały: APR Świdnica – Siódemka Legnica 15:14, Pogoń Zabrze – Zagłębie Sosnowiec 10:13

W meczu o 3 miejsce Pogoń Zabrze wygrała z Siódemką Legnica 18:15.

Spotkanie finałowe zakończyło się zwycięstwem Zagłębia Sosnowiec nad APR Świdnica 26:17.

Wysoki poziom rozgrywek pozwolił licznie zgromadzonym widzom na oglądanie ciekawych spotkań.

Zespół gospodarzy, ale również drużyny przyjezdne mogły liczyć na głośny doping.

Podczas uroczystego zakończenia turnieju zawodnikom towarzyszyli zaproszeni goście:

wiceprezydent Świdnicy Jerzy Żądło, Przewodniczący Rady Miejskiej Jan Dzięcielski,

Teresa Świło – była poseł na Sejm RP.

Oprócz medali i pucharów dla najlepszych drużyn organizatorzy przewidzieli nagrody indywidualne i tak najlepszym zawodnikiem turnieju został Jakub Żaczek z Zagłębia Sosonowiec, najlepszym bramkarzem Dawid Pajdała z APR Świdnica, królem strzelców został Szymon Chroniak z zespołu Zew Świebodzin.

Do najlepszej siódemki turnieju wybrano dwóch zawodników APR – bramkarza Damiana Wiktora i prawoskrzydłowego Antoniego Szporko, w wewnętrznym plebiscycie najlepszym zawodnikiem drużyny APR został Wiktor Chrząstowski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *