Zaginiony senior odnaleziony

Kilkudziesięciu policjantów, strażaków zawodowych i druhów ochotników, Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza, ratownicy z Grupy Sudeckiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego szukało 62-letniego mieszkańca gminy Świdnica. Mężczyzna wyszedł z miejsca zamieszkania i nie było z nim żadnego kontaktu.

We wtorek,29 czerwca,  policjanci ze świdnickiej komendy zostali poinformowani o zaginięciu 62-letniego mężczyzny, który wyszedł z miejsca zamieszkania i nie powrócił. Dlatego rodzina poprosiła o pomoc  Natychmiast po przyjęciu informacji o zaginięciu rozpoczęto poszukiwania. W akcji brało udział kilkudziesięciu policjantów z Wydziału Kryminalnego, Prewencji oraz Posterunku Policji w Słotwinie, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy, Komendy Miejskiej PSP w Wałbrzychu, Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 8 we Wrocławiu, OSP Bystrzyca Górna, OSP Lutomia, OSP Grodziszcze, a także ratownicy z Grupy Sudeckiej GOPR oraz Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej OSP Wałbrzych, poszukiwania wspierane były także przez psy topiące funkcjonariuszy policji oraz ratowników GOPR.

Mundurowi sprawdzali każde miejsca, w których mógł przebywać 62-latek,. Ponadto przez policjantów, funkcjonariuszy PSP oraz OSP, a także ratowników sprawdzane były okoliczne lasy i tereny zielone w poszukiwania zaangażowali się także mieszkańcy gminy Świdnica. Dzięki tak dużemu zaangażowaniu około godziny 21.30 mężczyzna został odnaleziony. Została mu udzielona pomoc, a. 62-latek został przekazany Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *