Zaczęli od sztafet (FOTO)

Sztafetowymi biegami przełajowymi szkół podstawowych i gimnazjów rozpoczął się cykl zawodów współzawodnictwa szkolnego w roku szkolnym 2016/17. Każdy z czterech biegów wygrała reprezentacja innej szkoły.

sztafety (5)

Zawody odbyły się w piątek, 16 września na obiektach Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Śląskiej. Najpierw na starcie stanęły dziesięcioosobowe drużyny podstawówek. Zawody rozpoczęły dziewczęta. Praktycznie od startu do mety prowadziła sztafeta SP 4.  Walka o drugie i trzecie miejsce trwała do ostatniej zmiany pomiędzy dziewczętami szóstki i ósemki. Ostatecznie zawodniczki SP 6 wywalczyły wyższy stopień podium. Podobnie przebieg miała rywalizacja u chłopców. Tutaj wygrała sztafeta SP 6 prowadząca od samego początku biegu. O drugie miejsce do końca rywalizowali zawodnicy jedynki ze sztafetą SP 8.

W kategorii dziewcząt z gimnazjów do ostatniej zmiany nie było wiadomo kto zostanie zwycięzcą. Decydującą była tu ósma zmiana, na której zawodniczki Gimnazjum nr 3 wyprzedziły sztafetę czwórki i zajęły pierwsze miejsce. Jeszcze bardziej dramatycznie wyglądała sytuacja w biegu chłopców. Praktycznie na każdej zmianie na prowadzeniu byli albo zawodnicy jedynki albo czwórki, nie tracąc dużego dystansu do przeciwnika. Lepszą taktyką wykazała się ostatecznie sztafeta Gimnazjum nr 1 zwyciężając w imprezie.

Świdnickie sztafety oprócz walki o punkty do współzawodnictwa rywalizowali także o awans do finału powiatowego, do którego trafiły po dwa najlepsze zespoły. Finał Powiatowych sztafetowych biegów przełajowych odbędzie się 30 września na stadionie w Żarowie.

KOŃCOWA KLASYFIKACJA (z punktacją do współzawodnictwa):

DZIEWCZĘTA – SZKOŁY PODSTAWOWE:

 1. SP 4 – 10 pkt
 2. SP 6 – 8 pkt
 3. SP 8 – 7 pkt
 4. SP 1 – 6 pkt
 5. SP 315 – 5 pkt

CHŁOPCY – SZKOŁY PODSTAWOWE:

 1. SP 6 – 10 pkt
 2. SP 1 – 8 pkt
 3. SP 8 – 7 pkt
 4. SP 4 – 6 pkt
 5. SP 315 – 5 pkt

DZIEWCZĘTA – GIMNAZJA:

 1. Gimnazjum nr 3 – 6 pkt
 2. Gimnazjum nr 1 – 4 pkt
 3. Gimnazjum nr 4 – 3 pkt
 4. Gimnazjum nr 2 – 2 pkt

CHŁOPCY – GIMNAZJA:

 1. Gimnazjum nr 1 – 6 pkt
 2. Gimnazjum nr 4 – 4 pkt
 3. Gimnazjum nr 3 – 3 pkt

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *