Zabił swoją żonę? Jest już w areszcie

Kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności może grozić mężczyźnie, zatrzymanemu przez policjantów z powiatu świdnickiego, a podejrzanemu o zabójstwo. Zatrzymany, który już usłyszał w tej sprawie zarzuty, decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

policja33

zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Przypomnijmy, że 16 kwietnia policjanci z powiatu świdnickiego w jednym z mieszkań na terenie Świebodzic ujawnili zwłoki kobiety. Na miejscu znalezienia zwłok czynności przeprowadziła policyjna grupa dochodzeniowo – śledcza. Uczestniczył w nich również prokurator.

W sprawie tej zatrzymano mężczyznę podejrzewanego o zabójstwo. Dalsze czynności prowadzone przez policję i prokuraturę pozwoliły na zebranie materiału dowodowego, który dał podstawę do przedstawienia zatrzymanemu zarzutu oraz wystąpienia do Sądu Rejonowego w Świdnicy z wnioskiem o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztowanie.

– Sąd na podstawie zgromadzonego w tej sprawie materiału dowodowego, podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na 3 miesiące. Obecnie policja i prokuratura wyjaśniają dalej wszystkie okoliczności tego zdarzenia – informuje podkom. Agata Oleśkiewicz z KPP w Świdnicy

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Świdnicy. Przypomnijmy, że za zabójstwo w świetle kodeksu karnego może grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

źródło KPP Świdnica, fot. archiwum redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *