Zabił psa

Bił czworonoga kijem od szczotki, zadawał ciosy pięściami oraz kopał po całym ciele, a także rzucił nim o podłogę. Pies nie przeżył.

Bielawski Komisariat Policji został powiadomiony przez lekarza weterynarii o zgonie psa. Śmierć miała być najprawdopodobniej skutkiem pobicia. Funkcjonariusze natychmiast podjęli działania, ustalając przyczynę poniesionych obrażeń i ich sprawcę. Jak ustalono, sprawcą był 26-letni mężczyzna. Dwa dni wcześniej bił czworonoga kijem od szczotki, zadawał ciosy pięściami oraz kopał po całym ciele, a także rzucił nim o podłogę w wyniku czego zwierzę doznało obrażeń w postaci pęknięcia wątroby w trzech miejscach co doprowadziło do krwotoku wewnętrznego, skutkującego zgonem psa.

Przypomnijmy, że za znęcanie się nad zwierzęciem grozi do 3 lat pozbawienia wolności, a w przypadku gdy sprawca działa ze szczególnym okrucieństwem, zagrożenie karą pozbawienia wolności wzrasta do lat 5. Sąd może również nałożyć na sprawcę zakaz posiadania zwierząt na okres do 10 lat oraz orzec nawiązkę na cel związany z ochroną zwierząt w kwocie nawet do 100.000 złotych.

(opr)

1 thought on “Zabił psa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *