Zabił konkubinę

prokuratura

prokuraturaZwłoki 67-letniej kobiety z ranami kłutymi znaleziono wczoraj w kamienicy w Świebodzicach. Pod zarzutem popełnienia zabójstwa policja zatrzymała 54-letniego Józefa B, partnera zamordowanej kobiety.

Zwłoki 67-letniej kobiety z ranami kłutymi znaleziono wczoraj w kamienicy w Świebodzicach. Pod zarzutem popełnienia zabójstwa policja zatrzymała 54-letniego Józefa B, partnera zamordowanej kobiety.

Józef B. był sąsiadem Jadwigi K. Od wielu lat żyli ze sobą w konkubinacie. W przeszłości zdarzyło się, że policja została wezwana na interwencję domową, ale jak podkreślają śledczy nie było sygnałów o przemocy domowej i innych nieprawidłowościach. Para żyła spokojnie. prokuratura

Tak było aż do tragicznego poniedziałku, 13 kwietnia. Doszło do kłótni. Kobieta miała skrytykować zachowanie partnera. Józef B. chwycił za nóż i zadał swojej konkubinie kilka ciosów. Potem zostawił zakrwawioną przyjaciółkę i opuścił mieszkanie.

Zwłoki Jadwigi K. we wtorek odkrył przypadkowy mężczyzna – monter odwiedzający wszystkie lokale w kamienicy. Zauważył, że drzwi są otwarte i wszedł do środka.

Zawiadomiona policja jeszcze tego samego dnia zatrzymała Józefa B. Mężczyzna przyznał się do zabójstwa. Grozi mu nawet dożywocie. Dzisiaj sąd rozpatruje wniosek prokuratury o aresztowanie go na trzy miesiące.

Kobieta miała kilka ran kłutych w różnych rejonach ciała. Dopiero po sekcji zwłok i opinii biegłego z zakresu medycyny sądowej będziemy wiedzieli, więcej o przyczynach śmierci. Czy śmiertelny okazał się któryś z ciosów czy do śmierci doszło na przykład wskutek wykrwawienia – mówi Urszula Zawada, prokurator rejonowy. Obecnie wyjaśniamy okoliczności zdarzenia. Przesłuchiwani są świadkowie, ustalany przebieg i motywy zbrodni – dodaje.

(ram)

{fcomment}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *