Zabawa na całego (FOTO)

orew

orewTo już tradycja, że dla podopiecznych placówek Polskiego Stowarzyszenia Osób z Upośledzeniem Umysłowym koło w Świdnicy co roku organizuje się prawdziwą zabawę karnawałową! Impreza już od pierwszych chwil rozkręciła się na całego – były tańce, konkursy i mnóstwo uśmiechu.

To już tradycja, że dla podopiecznych placówek Polskiego Stowarzyszenia Osób z Upośledzeniem Umysłowym koło w Świdnicy co roku organizuje się prawdziwą zabawę karnawałową! Impreza już od pierwszych chwil rozkręciła się na całego – były tańce, konkursy i mnóstwo uśmiechu.

orew 04

W gościnnych progach klubu Bolko w czwartek, 15 stycznia uczestniczyło około 120 osób – dzieci i dorosłych z różnym stopniem upośledzenia oraz ich rodzice, opiekunowie i kadra wychowawcza.

Zabawa karnawałowa odbywa się od ponad dwudziestu lat i zawsze z takim samym rozmachem. Chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę i integrację. Karnawał trwa w najlepsze, więc trzeba się bawić i tańczyć – mówi Elżbieta Osiurak, wiceprzewodnicząca świdnickiego koła PSOUU. – W programie przewidziano różne formy zabaw m.in. konkurs na najlepszy strój i na najaktywniejszą parę. Na uczestników czekał także poczęstunek w postaci szwedzkiego stołu oraz pyszne ciasta przygotowane przez rodziców podopiecznych placówki – dodaje Wiesława Szeszko, dyrektor OREW.

W zabawie wzięli udział podopieczni czterech placówek prowadzonych przez stowarzyszenie – Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego, Środowiskowego Domu Samopomocy, Warsztatów Terapii Zajęciowej z Mokrzeszowa oraz Mieszkania Treningowego.  

Beata Figurna-Garbiec, foto Wiktor Bąkiewicz

{fcomment}

{gallery}galerie/150115orew{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *