Zaatakowali policjantów na służbie

zaatakowali

zaatakowaliWałbrzych. Zagrzewani do walki przez uczestników imprezy zaatakowali policjantów. Dopiero strzały z broni palnej oraz przyjazd drugiego radiowozu spowodował ucieczkę agresorów. Do policyjnego aresztu trafiło trzech mieszkańców Świdnicy, którzy zaatakowali interweniujących policjantów. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Zagrzewani do walki przez uczestników imprezy zaatakowali policjantów. Dopiero strzały z broni palnej oraz przyjazd drugiego radiowozu spowodował ucieczkę agresorów. Do policyjnego aresztu trafiło trzech mieszkańców Świdnicy, którzy zaatakowali interweniujących policjantów. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.zaatakowali

10 grudnia 2011 roku około godz. 23.50 przejeżdżający ul. Długą w Wałbrzychu patrol zauważył, jak grupa mężczyzn kopie i uderza po całym ciele leżącego na ziemi mężczyznę. Widząc całe zdarzenie policjanci natychmiast podjęli interwencję. Mężczyźni nie reagowali na polecenia funkcjonariuszy. Ich agresja, podsycana przez świadków zdarzenia, obróciła się przeciwko policjantom. Jednego z funkcjonariuszy uderzyli w twarz i po przewróceniu na ziemię zaczęli kopać. Drugi z funkcjonariuszy z uwagi na zagrożeniu życia i zdrowia kolegi oraz wcześniej pobitego mężczyzny użył broni służbowej, oddając strzały ostrzegawcze. Strzały z broni palnej oraz przyjazd drugiego radiowozu spowodował ucieczkę agresorów. W bezpośrednim pościgu policjanci zatrzymali trzech spośród czterech sprawców pobicia. Są to 19, 25 i 26- letni mieszkańcy Świdnicy. Wszyscy byli nietrzeźwi. Najmłodszy miał 1 promil alkoholu w organizmie, pozostali 1,88 i 2,25 promila. Cała trójka została zatrzymana w policyjnym areszcie. Za atak na funkcjonariuszy podczas i w związku z pełnieniem przez nich obowiązków służbowych grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

walbrzyski.pl/

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *