Za rok puszczą gminę z torbami (FOTO)

Taką obietnicę złożyli najlepsi uczniowie kończącego się roku szkolnego z gminy Świdnica. W tym roku wyróżniono stypendiami naukowymi i sportowymi rekordową grupę aż 233 osób. Po raz pierwszy w historii było też aż dwoje prymusów legitymujących się niebotyczną średnią 6,0!

 

Taką obietnicę złożyli najlepsi uczniowie kończącego się roku szkolnego z gminy Świdnica. W tym roku wyróżniono stypendiami naukowymi i sportowymi rekordową grupę aż 233 osób. Po raz pierwszy w historii było też aż dwoje prymusów legitymujących się niebotyczną średnią 6,0!

Zaszczytny tytuł Prymusa Gminy trafił do Nicole Ochockiej ze Szkoły Podstawowej w Pszennie i Pauli Kaczmarczyk z Gimnazjum w Witoszowie Dolnym.

Na spotkaniu w pękającej w szwach świetlicy wiejskiej w Witoszowie Dolnym wręczono stypendia, nagrody i prestiżowe tytuły „Osobowości Szkoły”. – Za rok trzeba będzie zorganizować spotkanie w hali sportowej – śmiał się Janusz Waligóra, rzecznik prasowy Urzędu Gminy Świdnica. Najlepsi uczniowie otrzymają nawet około tysiąca złotych. Wójt Teresa Mazurek zapewniała jednak, że na takie wyróżnienia pieniądze zawsze się znajdą w gminnym budżecie. Jak obliczyła nagrodę otrzymał niemal co piąty uczeń gminnej szkoły! – To dla mnie najbardziej radosny dzień w w roku. To piękne widzieć cały kwiat naszej młodzieży. Jesteście dumą rodziców, wychowawców, nauczycieli, ale też naszą dumą – mówiła wójt. – Inwestujecie w najlepszy kapitał w życiu – w wiedzę.

Uroczyste spotkanie uzupełniły występy artystyczne młodzieży. Przed kolegami i koleżankami ze szkolnej ławy, nauczycielami i przedstawicielami władz gminy zaprezentowali się: Olga Węgłowska, Krzysztof Wróblewski, Julia Kretowicz i Wiktoria Stamborska.

Najlepsi uczniowie szkół

SP w Bystrzycy Górnej – Maja Seweryn (5,55)

SP w Grodziszczu – Angelika Ślęzak (5,55)

SP w Lutomi Dolnej – Anna Natanek (5,72)

SP w Mokrzeszowie – Aleksandra Kieruńczak (5,2)

SP w Pszennie – Nicole Ochocka (6,0) PRYMUS GMINY

SP w Witoszowie Dolnym – Kalina Szmit (5,55)

Gimnazjum w Pszennie – Dominika Gołąbek (5,83)

Gimnazjum w Witoszowie Dolnym – Paula Kaczmarczyk (6,0) PRYMUS GMINY

 

W poniedziałkowych „Wiadomościach Świdnickich” znajdą Państwo także szerszą (z podziałem na klasy) listę najlepszych uczniów poszczególnych szkół.

 

Osobowość Szkoły

 

SP w Bystrzycy Górnej – Marceli Barcik

SP w Grodziszczu – Marcela Waligóra

SP w Lutomi Dolnej – Karolina Gawrońska

SP w Mokrzeszowie – Olgierd Hodel

SP w Pszennie – Karolina Zając

SP w Witoszowie Dolnym – Zuzanna Pietrukiewicz

Gimnazjum w Lutomi Dolnej – Wiktoria Dynowska

Gimnazjum w Pszennie – Patrycja Femiak

Gimnazjum w Witoszowie Dolnym – Jakub Kacer

(ram)

{gallery}galerie/00gmina{/gallery}

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *