Za mocno bito je pasem

osiemnastka_nwwNiespodziewane atrakcje zapewniły sobie na imprezie wchodzenia w dorosłość dwie osiemnastolatki z Dzierżoniowa. Najpierw za mocno bito je pasem, a potem uczestnicy urodzin bili się między sobą. Jeden z imprezowiczów stracił nawet pamięć.

Niespodziewane atrakcje zapewniły sobie na imprezie wchodzenia w dorosłość dwie osiemnastolatki z Dzierżoniowa. Najpierw za mocno bito je pasem, a potem uczestnicy urodzin bili się między sobą. Jeden z imprezowiczów stracił nawet pamięć.osiemnastka_nww

Do zdarzenia doszło w nocy z 29 na 30 września. Dwie koleżanki postanowiły wspólnie świętować osiemnaste urodziny. Wynajęły w tym celu salę na terenie ogródków działkowych „Relaks” w Dzierżoniowie, zaprosiły swoich gości. Łącznie bawiło się trzydzieści osób. Towarzystwo piło alkohol. Po północy zgodnie z tradycją uczestnicy rozpoczęli bicie pasem po pośladkach jubilatek, w ramach wejścia w dorosłość. Podczas tego zwyczaju jeden z uczestników, 21-letni dzierżoniowianin, miał zwrócić uwagę innemu mężczyźnie, że siła uderzenia była zbyt mocna. Od słowa do słowa wywiązała się bójka. Mężczyźni stracili zainteresowanie wchodzącymi w dorosłość koleżankami i zaczęli nawzajem się bić, kopać i szarpać za ubranie. Stopniowo do bijatyki dołączało coraz więcej osób. Po pewnym czasie bójka przeniosła się na zewnątrz budynku. Interweniowała policja, uczestnicy awantury uspokoili się. Nikt nie był poszkodowany, sprawa rozeszła się po kościach. Nazajutrz, podczas gdy zabawowicze trzeźwieli, okazało się, że wspomniany 22-latek trafił do szpitala z zasinieniami na ciele. Według rodziny w wyniku bijatyki i uderzenia w głowę miał też mieć kłopoty z pamięcią: nie tylko nie pamiętał przebiegu imprezy, ale także nie poznawał swoich bliskich. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia dzierżoniowska policja, przesłuchiwani są uczestnicy zdarzenia, którzy otrzymali już zarzut udziału w bójce.

Fot. Tygodnik Dzierżoniowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *