Za 400 tys. zł przebudują fatalny wiadukt

wiadukt_kosteckiego

wiadukt_kosteckiegoNareszcie. Wiadukt przy ulicy Kosteckiego, którym wjeżdża się do Kuźnic, zostanie naprawiony. I to jeszcze w tym roku. O uldze mogą mówić piesi, czy z przebudowy cieszyć się będą również kierowcy?
Problemowy. To słowo najczęściej pada, gdy próbujemy opisać to miejsce.

Nareszcie. Wiadukt przy ulicy Kosteckiego, którym wjeżdża się do Kuźnic, zostanie naprawiony. I to jeszcze w tym roku. O uldze mogą mówić piesi, czy z przebudowy cieszyć się będą również kierowcy?
Problemowy. To słowo najczęściej pada, gdy próbujemy opisać to miejsce. wiadukt_kosteckiego

W tym roku nie było tam kolizji, ale na pewno jest to miejsce problematyczne. Kierowcy bardzo często nie wiedzą jak tam się zachować, nie zwracają uwagi na znaki – tłumaczy aspirant Joanna Żygłowicz z wałbrzyskiej komendy.Wiadukt łączy ulicę Kosteckiego w Wałbrzychu z ulicą Reymonta w Boguszowie – Gorcach. Codziennie pokonują go tysiące kierowców, obiekt jest wąski, dlatego zawsze ktoś musi czekać. Do tego dochodzą jeszcze samochody zjeżdżające z góry, z Osiedla Krakowskiego, które muszą czekać na stopie. Po prostu trudne miejsce, zwłaszcza dla niedoświadczonych kierowców.
Starostwo, które jest zarządcą drogi, wyda na remont 400 tysięcy złotych.

– Dzięki remontowi przede wszystkim zwiększy się bezpieczeństwo użytkowników drogi, zarówno kierowców, jak i pieszych. To właśnie dla pieszych poszerzamy przejście na moście. I to będzie najważniejszy aspekt remontu. Ważnym jest również poprawienie estetyki – komentuje starosta, Robert Ławski.
Kierowcom – w związku z tym, że poszerzenie wiaduktu nie jest planowane – pozostanie nowe oznakowanie, które zostanie tam zamontowane. Wkrótce przekonamy się, czy dzięki niemu, będzie w tym miejscu bezpieczniej. Bo za kulturę kierowców nie odpowiadamy… •

Michał Wyszowski

Fot. Krzysztof Kołowicz

walbrzyski.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *