Z pomocą dla poszkodowanych w wypadku

W sobotę, 31 marca, w godzinach porannych, na trasie wylotowej ze Świebodzic w kierunku Dobromierza (droga krajowa nr 34) doszło do groźnego wypadku. Z drogi wyleciał autokar turystyczny, którym podróżowało ponad 30 obywateli Rosji, w różnym wieku. Jak poinformowała policja, autobus zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka osobowym oplem, który z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwległy pas. W wyniku wypadku autokar przewrócił się na bok i wpadł do przydrożnego rowu. Ucierpiało 11 osób, które zostały przetransportowane do szpitali m. in. we Wrocławiu, Świdnicy i Wałbrzycha.

Tuż po zdarzeniu na miejscu wypadku pojawił się burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz oraz Zastępca Burmistrza Krystian Wołoszyn, którzy natychmiast zorganizowali doraźną pomoc dla poszkodowanych.

Osoby, które nie ucierpiały bezpośrednio, zostały skierowana do Hotelu Księżyc, gdzie gmina zapewniła im posiłek, ciepłe napoje i wszelką pomoc. Gmina zorganizowała także tłumacza języka rosyjskiego (to mieszkanka naszego miasta, pochodząca z Kazachstanu, pani Luba Paszkowska).

Turyści wyjechali do kraju tego samego dnia, w godzinach wieczornych. Większość poszkodowanych, która trafiła do szpitali, czuła się na tyle dobrze, że osoby te wypisały się na własną prośbę. Z naszych informacji wynika, że na hospitalizacji pozostały dwie najciężej ranne osoby, które trafiły do Wrocławia.

(UM Świebodzice)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *