Z plaży raczej nici

plaza1

plaza1Od kilku tygodni waży się los zwycięskiego projektu w ramach Budżetu Obywatelskiego na realizację plaży rekreacyjnej nad rzeką Bystrzycą w Świdnicy.

Od kilku tygodni waży się los zwycięskiego projektu w ramach Budżetu Obywatelskiego na realizację plaży rekreacyjnej nad rzeką Bystrzycą w Świdnicy. Wg radnego Krzysztofa Lewandowskiego, pomysłodawcy projektu, nic nie stoi na przeszkodzie, jednak wg Urzędu Miejskiego istnieje zagrożenie, które nie pozwala na realizację tego zadania.

plaza1

 

 – W świetle jednakowych dokumentów, które otrzymał zarówno radny Pan Krzysztof Lewandowski jak i Urząd Miejski jasno wynika, że należy się nad tym projektem poważnie zastanowić – mówi Marek Suwalski, zastępca prezydent Świdnicy.

 Chodzi o odpowiedź Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, zarządcy terenu, na którym miałaby powstać plaża nad Bystrzycą.

 – Radny podczas sesji 23 stycznia stwierdził, że otrzymał opinię pozytywną, którą trudno odnaleźć w treści przekazanej przez RZGW odpowiedzi. Tymczasem w piśmie od RZGW czytamy: „według roboczych wersji map zagrożenia powodziowego, sporządzonych przez Prezesa Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej w Warszawie i zamieszczonych na stronie internetowej KZGW, niemal cała przedmiotowa działka znajduje się w strefie zalewu wodą” i w myśl dokumentacji „stanowić będzie obszar szczególnego zagrożenia powodzią” – przybliża Ewa Dryhusz, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego.

Stąd konieczność szukania innych rozwiązań.

Teren zalewowy nie dyskwalifikuje samego pomysłu, natomiast zdecydowanie zmienia zakres i kształt inwestycji. W formule, zaakceptowanej w drodze głosowania budżetu obywatelskiego, tego pomysłu zrealizować nie można – zaznacza Marek Suwalski i przekonuje, że o nowym kształcie projektu inwestycji warto porozmawiać już po rozeznaniu dodatkowych nakładów inwestycyjnych.

Z pewnością podejmiemy dialog z mieszkańcami, co do nowej propozycji zagospodarowania tego rejonu. Wśród możliwych rozwiązań jest również wybór innego zadania do realizacji w kwocie, przeznaczonej na zwycięski projekt – deklaruje wiceprezydent Suwalski.

oprac.mm

{fcomment}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *