XIII Świdnicki Łokieć na dożynkach

Wielkimi krokami zbliża się kolejna, trzynasta już edycja „Świdnickiego Łokcia” – zabawy rodzinnej organizowanej przez redakcję „Wiadomości Świdnickich”. Jak co roku będziemy wspólnie z Państwem poszukiwać najbardziej wyróżniających się mieszkańców powiatu świdnickiego. Czekamy już 3 września w Lutomi. Jak co roku podczas dożynek gminnych nie zabraknie konkurencji na: Najdłuższy Łokieć. Jedna z konkurencji poświęcona jest specjalnie mieszkańcom gminy Świdnica. Tym razem szukać będziemy mieszkanki, bądź mieszkańca, który będzie mógł się poszczycić największą liczbą liter w imieniu i nazwisku.

Jakie konkurencje?
Kogo w tym roku będziemy szukali? Przede wszystkim posiadacza najdłuższego łokcia i stopy. Posiadaczki najdłuższych włosów, najwyższej pary (powyżej 18 lat). Tradycyjnie będzie specjalna konkurencja dedykowana wyłącznie mieszkańcom gminy wiejskiej Świdnica. Patronuje jej wójt Teresa Mazurek. W przeszłości była „Łapa Sołtysa”, „Palec wskazujący Sołtysowej”, „Gminna Rodzina na 102”, a w tym roku będzie… „Najdłuższe imię i nazwisko mieszkańca gminy”W przypadku dogrywki decyduje drugie imię.

Podczas dożynek będziemy szukali mieszkańca gminy Świdnica, który na podstawie dowodu osobistego udowodni, że posiada najdłuższe imię i nazwisko. Sprawdzane będzie pierwsze imię i nazwisko. W przypadku takiej samej liczby liter, decydować będzie drugie imię – mówi Teresa Mazurek, wójt gminy.

Podobnie jak w roku ubiegłym jedna osoba będzie mogła zwyciężyć tylko w jednej konkurencji. Druga równie ważna informacja dotyczy zwycięzców minionych edycji – każdy, kto wygrał w ubiegłym roku lub dwa lata temu nie może wystartować w tej samej kategorii w tegorocznej zabawie. Ale oczywiście każdy może i powinien dopingować innych.

Widzimy się w niedzielę 3 września w Lutomi. Wielkie mierzenie rozpoczniemy około godziny 13.30!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *