Wzmożone kontrole policji

policjakontrola

W celu poprawy bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym, w dniach 31 sierpnia do 02 września br., całego kraju, w tym także na terenie powiatu świdnickiego, prowadzone są działania policyjnej „drógówki” pod hasłem „Ostatni weekend wakacji”. Głównym założeniem jest zapewnienie użytkownikom dróg bezpiecznej podróży i spokojnego powrotu do domu z miejsc wakacyjnego wypoczynku.

policjakontrola

W tych dniach na drogach spodziewać się można zwiększonej ilości patroli policyjnych. Akcja ma zapewnić nadzór nad bezpieczeństwem, porządkiem i płynnością ruchu drogowego w dniach i godzinach przewidywanych, wzmożonych powrotów z miejsc wypoczynku do miejsc zamieszkania. Intensywność działań dostosowana zostanie do przewidywanego natężenia ruchu i lokalnych uwarunkowań.
W trakcie prowadzonych czynności policjanci eliminować będą przede wszystkim z ruchu drogowego kierowców poruszających się pojazdami pod wpływem alkoholu bądź podobnie działającego środka. Funkcjonariusze będą też egzekwować od kierujących i pasażerów by bezwzględnie przemieszczali się w pasach bezpieczeństwa oraz stosowali urządzenia do przewozu dzieci. Z konsekwencjami muszą liczyć się także osoby łamiące nagminnie przepisy i stwarzające swoim zachowaniem zagrożenie dla pozostałych uczestników ruchu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *