Wytańczyli mistrzostwo

2015 03 07 8089

 

2015 03 07 8089Świdniccy tancerze, Anna i Tomasz Wojasowie mogą pochwalić się kolejnymi sukcesami. Na Mistrzostwach Polski w Sobótce zajęli pierwsze miejsce w tańcach standardowych.

Świdniccy tancerze, Anna i Tomasz Wojasowie mogą pochwalić się kolejnymi sukcesami. Na Mistrzostwach Polski w Sobótce zajęli pierwsze miejsce w tańcach standardowych.

IMG 6007

Turniej odbył się w sobotę, 7 marca. – Radość i satysfakcja jest większa, ponieważ nasze zmagania na parkiecie oceniała komisja sędziowska, w skład której wchodziły światowe sławy i autorytety tańca towarzyskiego. Sędziują oni na największym i najbardziej prestiżowym  turnieju  na świecie Blackpool – mówi Tomasz Wojas. Warto zaznaczyć, że pierwsze dwie pary z Mistrzostw Polski  w swojej kategorii powinni jechać jako kadra Polski na Mistrzostwa Świata i Europy oraz na prestiżowy Blackpool. – Stawia to nam nowe wyzwania – dodaje tancerz.

Świdniccy tancerze to małżeństwo. Kochają taniec w stylu standardowym i zdobywają liczne sukcesy, ale cały czas potrzebują finansowego wsparcia, by móc rozwijać swój talent i piąć się coraz wyżej do góry.  – Przeszkodą są dla nas koszty. Średnio potrzeba ok. 2 tysięcy złotych na jeden wyjazd zagraniczny, a my nie mamy żadnych gratyfikacji finansowych – dodaje pan Tomasz i nie ukrywa, że liczy na jakąkolwiek pomoc finansową ze strony miasta.

(bfg), fot. użyczone

{fcomment}

{gallery}galerie/150311tancerze{/gallery}

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *