Wystartowała Wakacyjna Liga Piłki Nożnej

W pierwszy weekend lipca na boisku Orlik przy Szkole Podstawowej nr 6 w Świdnicy rozegrane zostały dwa pierwsze piłkarskie turnieje w ramach Inicjatywy Lokalnej pn. Wakacyjna Liga Piłki Nożnej.

Chęć udziału w imprezie zadeklarowało już od samego początku 12 piłkarskich drużyn podwórkowych – w sumie około stu chłopców ze Świdnicy uczestniczyła w tych rozgrywkach. W sobotę, 1 lipca 7 zespołów rozegrało systemem „każdy z każdym” w sumie 21 dwunastominutowych meczy. W niedzielę natomiast 5 zespołów tym razem złożonych z młodszych wiekiem chłopców rozegrało takich meczy 12.

Inicjatywa ta w swoim zamierzeniu ma jeden podstawowy cel. Mianowicie chodzi o zorganizowanie dla jak największej grupy świdnickiej młodzieży atrakcyjnej formy spędzenia wolnego czasu podczas wakacji. Frekwencja i duże zainteresowanie młodzieży naszym turniejem pokazują, że będzie to udane przedsięwzięcie. Następny turniej w ramach powyższej inicjatywy już w najbliższy weekend (od redakcji 7-8 lipca) – mówi Wiesław Żurek, pomysłodawca przedsięwzięcia.

Każdy z uczestników imprezy otrzymał upominek. Zawodnicy zespołów z tzw. „pudła” mogli się cieszyć naprawdę atrakcyjnymi nagrodami w postaci sprzętu sportowego (torby sportowe, plecaki sportowe, piłki, koszulki, czapeczki, itp.).

(ram)

Grupa chłopców starszych (sobota, 1.07)

 1. Benki Bębenki
 2. Seta i Galareta
 3. Despasito
 4. FC Po Nalewce
 5. No Name
 6. Sorry Team
 7. FC Boleścin

Grupa chłopców młodszych (niedziela, 2.07):

 1. Team Florka
 2. Polish Team
 3. Uliczny Styl
 4. FC Piorun
 5. FC Osas

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *