Wysokie kary za wyrzucanie gruzu

Nawet 5 tysięcy złotych kary może otrzymać osoba, która wyrzuca gruz na ziemię pod śmietniki zamiast do specjalnych pojemników. Strażnicy miejscy edukują i egzekwują prawidłowy sposób pozbywania się odpadów.

straz-gruz

W każdym regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie gminy można odszukać zapis mówiący o tym, że odpadów takich jak gruz nie można traktować jako „zwykłych śmieci”, a więc nie można ich wyrzucać do standardowych pojemników ustawionych w obrębie naszych domostw – tłumaczy Jacek Budziszewski ze straży miejskiej. – Gruz, odpady rozbiórkowe i budowlane należy składować w odpowiednich kontenerach, specjalnie na to przeznaczonych.

Taki pojemnik można wynająć lub też odpady takie możemy dowieźć do punktu ich zbiórki, który w Świdnicy funkcjonuje codziennie w godz. 12-18, a w soboty 10-16. Kto nie dostosuje się do wymogów regulaminu i podrzuca śmieci w miejsca do tego nie przeznaczone może spodziewać się interwencji strażników.

Do takiego zdarzenia doszło m.in. przy ul. Wyspiańskiego w Świdnicy. Mieszkaniec jednej z posesji zlekceważył obowiązujące przepisy i złożył swoje odpady budowlane obok śmietników. Wykroczenie zakończone zostało nałożeniem mandatu karnego w kwocie 100 złotych, ale pamiętać należy, że grzywna w takich przypadkach może być znacznie wyższa i wg zagrożenia kodeksowego sięgnąć nawet może kwoty 5 tysięcy złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *