Wysoka przegrana Polonii-Stali

Przed tygodniem biało-zieloni nie sprostali na własnym obiekcie Lechii Dzierżoniów. W sobotę podopieczni Piotra Bolkowskiego musieli uznać wyższość innego przeciwnika z boisk III ligi – Śląska II Wrocław. Była to druga porażka świdniczan w piątej grze sparingowej.

polonia4
Śląsk II Wrocław – Polonia-Stal Świdnica 4:0 (1:0)
Polonia-Stal: Wiciak – Ciuba, Sudoł, Pawlak, Truszczyński, Sowa, Borowy, Szczygieł, Kukla, Tobiasz, Tarnov (Marszałek, Filipczak, zawodnik testowany, Gładysz, Morawski, Wargin, Tetłak, B. Kot)
Mecz odbył się o bardzo wczesnej porze (9.45). Być może ten fakt, w połączeniu ze specyficzną sztuczną nawierzchnią boiska wrocławskiego AWF, sprawił, że gracze Polonii-Stali przez pierwszych dwadzieścia minut mieli poważne problemy z zawiązaniem jakiejś akcji. Okres zdecydowanej przewagi Śląsk udokumentował jednym golem. Potem gra się wyrównała i do przerwy wynik nie uległ zmianie. W drugiej części widać było większą świeżość i szybkość rywali. Mimo dość wyrównanej gry wrocławianie bezlitośnie wykorzystywali kolejne błędy. Druga bramka padła po kiksie defensorów, a trzecia i czwarta po rzutach karnych prokurowanych przez nieco stremowanego grą w pierwszym zespole seniorów golkipera juniorów Bartosza Wiciaka (Amin Stitou i Bartłomiej Kot byli nieobecni).
W drugiej części świdniczanie także mieli sytuacje do zdobycia bramek. Najbliżej był Daniel Pawlak. Po jego strzale głową  bramkarz Śląska instynktownie odbił piłkę przed siebie. Dobitka nowego gracza Polonii-Stali minęła światło bramki.
Mecz z rezerwami Śląska był pierwszym poważniejszym sprawdzianem formy świdniczan przed rozpoczynającą się 12 marca rundą rewanżową w III lidze. Kadra jest już praktycznie skompletowana. Przypomnijmy. Zimą Polonię-Stal zasilili: Dariusz Filipczak oraz trzech nowych graczy: 24-letni obrońca Daniel Pawlak (ostatnio drugoligowy cypryjski  Digenis Voroklinis), 20-letni pomocnik Kamil Szczygieł (powrót z Ruchu Chorzów), 20-letni pomocnik/napastnik Igor Wargin (KP Brzeg Dolny) oraz 20-letni pomocnik Mateusz Tetłak (ostatnio VFL Halle 1896 – V liga). Po stronie strat są: Wojciech Szuba (wyjazd za granicę), Andriej Kozaczenko (Bielawianka), Michał Skrypak (kontuzja), Rafał Kohut (szuka klubu).
Za tydzień biało-zielonych czekają aż dwie gry kontrolne. Obie odbędą się w sobotę, 27 lutego. O godzinie 12.00 świdniczanie zmierzą się z ligowym rywalem z boisk III ligi, Piastem Żmigród, a o 14.00 z liderem jeleniogórskiej klasy okręgowej – Piastem Wykroty.
(ram)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *