Wyrok podtrzymany

alek

alekSąd Okręgowy w Świdnicy IV Karny Wydział Odwoławczy 10 marca odrzucił w całości apelację Krystyny B., która została oskarżona o polecenie zabicia własnego psa Alka. Znaleziono go ze zmiażdżoną czaszką, w stanie krytycznym 10 lutego 2013 roku, w miejscowości Buków w gminie Żarów.

Sąd Okręgowy w Świdnicy IV Karny Wydział Odwoławczy 10 marca odrzucił w całości apelację Krystyny B., która została oskarżona o polecenie zabicia własnego psa Alka. Znaleziono go ze zmiażdżoną czaszką, w stanie krytycznym 10 lutego 2013 roku, w miejscowości Buków w gminie Żarów.

alek

 

Przypomnijmy. Kobieta chciała się pozbyć psa, bo za dużo kosztowało ją jego utrzymanie. Za likwidację problemu zapłaciła butelką wódki sąsiadowi uzależnionemu od alkoholu.

Postawa sądu była dla nas pozytywnym zaskoczeniem. Sąd Okręgowy dosłownie zmiażdżył linię obrony adwokata Krystyny B.. Przedstawił i omówił wszystkie zebrane podczas postępowania dowody świadczące o winie oskarżonej. Stwierdził również, że niestety najczęściej na wsiach, ludzie idąc najsłabszą linią oporu, pozbywają się swoich zwierząt w sposób bardzo brutalny i niezgodny z prawem, że nie dokładają starań do znalezienia zwierzętom nowych domów oraz miejsc zamieszkania – mówi Mateusz Czmiel, rzecznik prasowy Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami oddział we Wrocławiu, które przywróciło skrzywdzonemu zwierzęciu zdrowie i zaufanie do człowieka.

 

Kobieta została skazana na 8 miesięcy więzienia, dwa i pół tysiąca złotych nawiązki na rzecz TOZ oraz pięcioletni zakaz posiadania zwierząt.

 

alek2

Alek po bardzo długiej, kosztownej rehabilitacji i opiece, wciąż czeka na kogoś kto go pokocha. Jak podkreślają jego tymczasowi opiekunowie, to prawdziwy pieszczoch.

Więcej w poniedziałkowym wydaniu „Wiadomości Świdnickich”.

 

Marlena Mech

{fcomment}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *