Wyraź swoją opinię, pomóż ulepszyć komunikację

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne wspólnie z firmą Trako przygotowało ankietę, która powinna pozwolić lepiej poznać preferencje komunikacyjne mieszkańców Świdnicy, gminy Świdnica i Marcinowice.

mpk_3

Bynajmniej nie chodzi o uzyskanie odpowiedzi na pytanie, czy klimatyzowane i punktualne autobusy zachęcą więcej osób do porzucenia swoich samochodów – ta zdaje się być oczywista.

Ankieta składa się z kilkunastu pytań, a jej wypełnienie nie zajmuje więcej niż 5 minut. Przygotowana ankieta jest w pełni anonimowa, nie jest wymagane podawanie żadnych danych osobowych ani kontaktowych.

Uczestnicy są proszeni między innymi o wskazanie najistotniejszych cech komunikacji autobusowej, wśród których wymieniona jest na przykład, punktualność, częstotliwość kursowania czy czytelność rozkładów jazdy oraz zaznaczenie takich atrybutów masowej komunikacji, które mogą zachęcić ankietowanego do korzystania z autobusów.

– Tworzymy przyszłość firmy – mówi Tomasz Kurzawa, prezes Zarządu MPK Świdnica sp. z o.o – ta ankieta będzie pomocna w wyłowieniu z najnowszych rozwiązań w autobusowej komunikacji publicznej takich, które będą najbardziej odpowiadać naszym klientom. Oprócz ankiety internetowej przeprowadzimy też wywiady telefoniczne oraz wyślemy ankieterów do autobusów i na przystanki. Wyniki poznamy i ogłosimy we wrześniu.

Wskazania i preferencje z ankiety będą jednym z elementów składowych przygotowywanego właśnie wniosku o dofinansowanie zakupu kilkunastu nowych autobusów.

Ankieta dostępna jest pod adresem http://trako.com.pl/konsultacje-swidnica.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *