Wyprawa Germanistów z III LO w Świdnicy, czyli szkoła na języku

Podobnie jak przed rokiem, uczniowie Trójki w ramach współpracy z Wyższą Szkołą Filologiczną z Wrocławia uczestniczyli w tygodniowym ( 12.03 – 19.03.2017r.) „Seminarium Śląskoznawczym” w Königswinter w Niemczech. Uczestnicy brali udział w seminariach „Schlesische Begegnungen” („Śląskie spotkania”), w ramach których odbywały się wykłady i warsztaty prowadzone w języku niemieckim, a także imprezy kulturalne, wystawy i spotkania z mieszkańcami regionu.

Uczestnicy obejrzeli mieszczącą się w „Haus Schlesien” stałą wystawę historyczną oraz zbiór wyrobów rzemiosła artystycznego z siedmiu stuleci. Ponadto zwiedzili Bonn, Kolonię oraz „Zamek Augustusburg w Brühl.

Uczniowie byli w niemieckiej stacji nadawczej „Deutsche Welle”, która nadaje programy radiowe i telewizyjne w języku niemieckim, angielskim i innych.

Na zakończenie pobytu uczestnicy musieli przygotować i przedstawić prezentację o „Wynalazkach i Innowacjach na Śląsku w XX wieku”.

Poza niezaprzeczalnymi walorami kulturoznawczymi i poznawczymi pobyt w „Haus Schlesien” dał wszystkim szansę rozwijania kompetencji językowych i zdobycia wiedzy dotyczącej umiejętności działania w grupie.

Koordynatorem całej wyprawy germanistów była p. Agnieszka Guziak.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *