Wymusiła pierwszeństwo przejazdu!

Kierująca Volkswagenem wymusiła pierwszeństwo przejazdu i wjechała w prawidłowo jadący pojazd marki Skoda. Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność.

fot. redakcja

Świdnicka policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze.

W środę 27 marca doszło do groźnie wyglądającego zderzenia na drodze krajowej nr 35 z ulicą Świdnicką w Świebodzicach. Jak ustaliliśmy w rozmowie z policjantem, około godz. 14.30 kierująca samochodem marki Volkswagen wyjeżdżała z drogi podporządkowanej i wymusiła pierwszeństwo przejazdu na prawidłowo jadącym kierowcy z pojazdu marki Skoda. – Kierowcy byli trzeźwi – zapewnia asp. Szymon Szczepaniak, Specjalista Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

W wyniku kolizji dwie osoby zostały przewiezione do szpitala. Odniosły one obrażenia poniżej dni siedmiu i zostały wypisane do domu.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy prowadzą czynności w w/w sprawie, ustalane są wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

fot. redakcja

ŚWIDNICKA POLICJA APELUJE do wszystkich kierujących o ostrożność i dostosowanie prędkości do aktualnie panujących warunków i natężenia ruchu na drogach.  

Szczególną ostrożność zachowajmy również w rejonach przejść dla pieszych, a jeśli mamy utrudnioną widoczność, zdejmijmy nogę z gazu.   

Pieszych natomiast prosimy o noszenie elementów odblaskowych, a przed wejściem na przejście dla pieszych upewnienie się, że mogą bezpiecznie przejść na druga stronę.   

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *