Wymień radnych w konkursie Rada Marzeń

Utrzymanie stałej więzi z mieszkańcami i ich organizacjami, uczestniczenie w pracach rady i jej komisji oraz innych instytucji samorządowych, do których został wybrany lub desygnowany oraz reprezentowanie wyborców w radzie gminy i w innych instytucjach samorządowych oraz troszczenie się o ich sprawy – to trzy obowiązki, którymi powinien kierować się każdy radny. Macie w swoim otoczeniu osoby, które mogłyby spełnić te warunki? Przedstawcie Waszych kandydatów, dostarczając nam kupony zawarte co tydzień w papierowym wydaniu Wiadomości Świdnickich.

Radnych Rady Miejskiej będziemy wybierać podczas wyborów samorządowych, które odbędą się jesienią tego roku. To Państwo, mieszkańcy miasta i nasi czytelnicy, wybierzecie osoby, które będą nas reprezentowały przez najbliższe cztery lata. Najlepiej zaufać tym, których dobrze znamy, którzy Waszym zdaniem powinni pełnić funkcję publiczną i działać na rzecz miasta. Jeśli znacie takie osoby, warto przekonać je do kandydowania i zapewnić o swoim poparciu w wyborach oraz pomocy w kampanii wyborczej, a także w sprawowaniu mandatu. Przedstawcie Waszych lokalnych liderów naszym czytelnikom i przekonajcie, że to na nich warto oddać swój głos.

Jak to zrobić?
Wystarczy wypełnić kupon zamieszczany w każdy poniedziałek w papierowym wydaniu Wiadomości Świdnickich. Podać imię i nazwisko Waszego kandydata na radną lub radnego. Krótko uzasadnić dlaczego to właśnie tę osobę widzicie w przyszłej Radzie Miasta. Od 19 lutego na stronach Wiadomości Świdnickich prezentować ranking najlepszych 23 kandydatów – tych, którzy każdego tygodnia otrzymają najwięcej Państwa głosów (liczenie kuponów w każdy piątek o godzinie 15.00). Cała lista rankingowa umieszczona będzie na stronie internetowej w zakładce „Rada Marzeń”.

Dlaczego?
Nasz plebiscyt ma formę zabawy. Jednocześnie może być podpowiedzią przy podejmowaniu decyzji przy urnach wyborczych. Nikt bowiem, tak dobrze jak Państwo, nie zna swoich sąsiadów i działaczy społecznych, którzy pracują dla dobra miasta i najbliższego otoczenia. Jeśli możecie, zanim zgłosicie konkretną osobę, zapytajcie czy w ogóle chce kandydować. Pamiętajcie jednak również o tym, że oddając na nią Wasze głosy, być może zachęcicie i przekonacie do startu w najbliższych wyborach samorządowych.

Do kiedy?
Zabawa trwa do 25 maja 2018 roku. Dwa dni później tj. 27 maja obchodzimy Dzień Samorządu Terytorialnego. W poniedziałek 28 maja poznamy Waszą Radę Marzeń. Sylwetki oraz rozmowy z laureatami (23 osobami, które otrzymają najwięcej głosów) opublikujemy w jednym z czerwcowych numerów Wiadomości Świdnickich.

Uwaga: Jeśli Twoje nazwisko pojawi się na liście Rady Marzeń mieszkańców Świdnicy, a nie będziesz kandydował lub nie chcesz znajdować się w rankingu, prosimy o osobisty kontakt z redakcją. Przed publikacją listy zespół Wiadomości Świdnickich dołoży wszelkich starań, aby skontaktować się z kandydatami, którzy zostaną zgłoszeni do konkursu przez mieszkańców i czytelników.

Regulamin konkursu dostępny tutaj – Regulamin plebiscytu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *