Wyjeździli rower dla świdniczanki

Świdniccy cykliści biorący udział w koordynowanej przez Referat Turystyki Urzędu Miejskiego w Świdnicy ogólnopolskiej akcji „Rower Pomaga”  wyjeździli już drugi rower dla świdnickiego dziecka. Tym razem z rąk prezydent Beaty Moskal-Słaniewskiej otrzymała go Weronika Zwolińska.

Rower

Od marca w ramach zorganizowanej przez fundację Arka akcji, do której zgłosiło się także nasze miasto, rowerzyści w całej Polsce wpisują przejechane kilometry i trasy w aplikacji www.rowerpomaga.pl. Referat Turystyki zachęcił świdnickich cyklistów, aby pokonując kolejne kilometry odnotowywali to w aplikacji zaznaczając cel „Jeżdżę dla Świdnicy”. Dzięki temu, po przejechaniu 20 tysięcy kilometrów, możemy otrzymać od fundacji nowy rower dla kolejnego świdnickiego dziecka. Serdecznie dziękuję wszystkim rowerzystom, którzy wpisują swoje kilometry. Znając zapał świdniczan, liczę oczywiście na więcej – mówi prezydent Beata Moskal-Słaniewska i przypomina, że pierwszy rower przekazano w czerwcu br. podczas wydarzenia „Świdnica na rowery”.

Świdnicka akcja „Rower pomaga” osiągnęła prawdziwy sukces w skali całego kraju. Nasi cykliści przejechali 62211 km. Do końca minionego weekendu było to najwięcej kilometrów spośród wszystkich podmiotów zgłoszonych do inicjatywy fundacji ekologicznej Arka. We wtorek, 26 lipca o sześćset kilometrów wyprzedził Świdnicę Ostrów Wielkopolski, którego cykliści również chcą przekazać jak najwięcej darmowych rowerów dla swoich dzieci.

Świdniccy rowerzyści bardzo chętnie odpowiedzieli na tę akcję. Włączyli się w nią zarówno członkowie ŚK PTTK „Koło Ślęży” jak i osoby niezrzeszone w żadnym klubie, które codziennie dla zdrowia, czy też z pasji pokonują kilkadziesiąt kilometrów na rowerze oraz takie, które jeżdżą na nim sporadycznie. Wpisywanie przejechanych przez nich kilometrów w cel „Jeżdżę dla Świdnicy” zaowocowało tym, że dziś mogliśmy przekazać rower drugiemu już dziecku, a za chwilę otrzymamy także i trzeci rower, który powędruje do kolejnego młodego cyklisty. A to jeszcze nie koniec akcji – dodaje Sylwia Osojca-Kozłowska, kierownik Referatu Turystyki.

Podajemy listę 10 osób – rekordzistów w pokonywaniu kilometrów na rowerze, dzięki którym w dużej mierze miasto otrzymało od fundacji Arka drugi rower. Są to ich rekordy wpisane w aplikacji „Rower Pomaga” pomiędzy odnotowanymi 20 – 40 tys. km, łącznie na rzecz Świdnicy.

1. Marian Tkaczyk 1273 km

2. Krzysztof Banasiak 1258 km

3. Adam Radaszewski 1158 km

4. Jacek Szmul 1115km

5. Rodzina Dzieciątkowskich 1063km

6. Piotr Wieczorek 1027 km

7. Zbigniew Kuc 489 km

8. Jakub Szczypiński 422 km

9. Tadeusz Niedzielski 403 km

10. Krzysztof Kowalczyk 398 km

Akcja „Rower pomaga – Jeżdżę dla Świdnicy” potrwa do 1 września br. Została ona zorganizowana przez Fundację Ekologiczną Arka a jej koordynatorem na ternie Świdnicy jest Referat Turystyki UM w Świdnicy.

Rzecznik Prasowy

Urzędu Miejskiego w Świdnicy

Magdalena Dzwonkowska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *