Wyjątkowy Piknik Lotniczy

Tegoroczny, dwudniowy Piknik Lotniczy, który odbył na Gminnym Lądowisku w Świebodzicach należy do bardzo udanych. Podczas wydarzenia dopisały atrakcje lotnicze, frekwencja oraz pogoda.

To jedna z najbardziej rozpoznawalnych imprez organizowanych w naszym mieście, która doskonale promuje Gminę Świebodzice w całym kraju, a nawet poza jego granicami. Tradycyjnie organizatorem Pikniku Lotniczego było Towarzystwo Lotnicze w Świebodzicach oraz Miasto Świebodzice. Dzięki zaangażowaniu TLS z obecnym prezesem Dariuszem Błaszczykiem jak również byłym prezesem Grzegorzem Glegołą, przy dużym wsparciu burmistrza miasta Świebodzice Pawła Ozgi, Sekretarz Miasta Sabiny Cebuli oraz zastępcy Burmistrza Miasta Tobiasza Wysoczańskiego udało się zapewnić wiele atrakcji. Bez wątpienia największą z nich był dwudniowy pobyt Antka Wiedeńczyka, najstarszego antycznego samolotu, który przyleciał z Krakowa. Na płycie lądowiska pojawiły się także ultralekkie śmigłowce, samoloty. Na niebie można było podziwiać szybowce oraz zawody spadochronowe, które odbyły się pod patronatem burmistrza miasta. Członkowie TLS zaprezentowali nam swoje lotnicze umiejętności, wykonywali czynności obsługi naziemnej, w szczególności kierowali ruchem nad lotniskiem. Były to dwa dni dla nich bardzo pracowicie spędzone. Już od dzisiaj planują przyszłoroczny X Piknik Lotniczy.

Podczas Pikniku Lotniczego odbyły się także dwa koncerty: Kasi Lipert-Zespołu Castle Dreams i u Elektrogórali. Na imprezie można była posilić się pysznym jedzeniem, a także m.in. kupić pamiątkową koszulkę z motywem lotniczym. Podobnie jak atrakcjami powietrznymi, odwiedzający zainteresowani byli ekspozycją sprzętu militarnego m.in. z Oleśnicy i Krakowa, a także tresurą psa. Kolejnym z nowych punktów programu była projekcja filmu Dywizon 303 na telebimie. Nie zabrakło także atrakcji dla dzieci, które z radością skakały na olbrzymich dmuchańcach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *