Wygraj bilety do kina na „Audiencję” (KONKURS)

14 kwietnia CINEMA3D, w ramach cyklu Klasyka Teatru, zaprasza na retransmisję spektaklu „Audiencja” na wielkim ekranie. Pełna ironicznego humoru sztuka Petera Morgana odpowiada na pytanie o zasadność istnienia monarchii we współczesnej polityce.

AUDIENCJA_960X960- AUDIENCJA_1998x1080-ONSCREEN

W ramach cyklu Klasyka Teatru w CINEMA3D można obcować z największymi dziełami teatralnymi wszechczasów. Wybitne spektakle i wielkie gwiazdy teatru czekają na widzów kina. Już w najbliższy czwartek, 14 kwietnia, CINEMA3D zaprasza na spektakl „Audiencja. W roli głównej Helen Mirren, laureatka Oscara i Złotego Globu. Przedstawienie wyreżyserował nominowany do Oscara Stephen Daldry („Billy Elliot”, „Godziny”). Spektakl został zarejestrowany w ramach cyklu „National Theatre Live”.

Opis spektaklu: Zgodnie z kilkusetletnią tradycją, królowa Elżbieta II, od 60 lat spotyka się co tydzień z premierem swojego rządu. Audiencje odbywają się w pałacu Buckingham i mają charakter czysto prywatny. Premiera i królową obowiązuje niepisana umowa, że to, co zostanie powiedziane podczas spotkania, nie może opuścić murów pokoju audiencyjnego. Treści tych rozmów nie znają nawet współmałżonkowie stron.

„Audiencja” stara się złamać tajemnicę tych spotkań, przedstawiając hipotetyczne rozmowy królowej z premierami: od Churchilla, poprzez Thatcher, po Camerona. Każdy z szefów rządu Wielkiej Brytanii inaczej „korzystał” ze spotkań z królową: monarchini była albo powiernikiem, albo spowiednikiem, a spotkania miały charakter intymnych zwierzeń lub burzliwych dyskusji. Kolejni politycy przychodzą i odchodzą, zależnie od wyników wyborów, a Elżbieta II niezmiennie trwa na straży monarchii, czekając na przyjęcie swego następnego premiera.

Przedstawienie z polskimi napisami. Czas trwania ok. 175 minut.

KONKURS

Dla naszych czytelników mamy konkurs, w którym do wygrania jest podwójne zaproszenie do kina Cinema3D w Świdnicy na transmisję spektaklu „Audiencja”. Aby wygrać, wystarczy do 13 kwietnia prawidłowo odpowiedzieć na pytanie:  Który film reżysera spektaklu „Audiencja” Stephena Daldry zdobył najwięcej nominacji do Oscara?

Odpowiedź należy wysłać na adres wiadomosci@swidnickie.pl w tytule wpisać „Konkurs Kino”, a w treści podać imię i nazwisko oraz numer kontaktowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *