Wydarły zwycięstwo, 1:0 dla Polonii! (FOTO)

Wydarły zwycięstwo, 1:0 dla Polonii!

Szalonych emocji dostarczył pierwszy mecz drugiej rundy play-off. Po pięciosetowym dreszczowcu siatkarki Polonii Świdnica pokonały Silesię Volley Mysłowice i w rywalizacji do trzech zwycięstw prowadzą 1:0. Co ciekawe był to trzeci mecz obu zespołów w tym sezonie i trzeci zakończony zwycięstwem świdniczanek po tie-breaku!

Polonia Świdnica – Silesia Volley Mysłowice 3:2 (13, -22, -19, 19, 13)

Polonia: Śmidowicz, Maziakowska, Paluszkiewicz, Mielczarek, Małodobra, Krusiewicz, Adamek (libero) oraz Mielnik, Gezella, Woźniak

Podczas dwugodzinnej batalii oba zespoły lepsze momenty przeplatały słabszymi. Nikt jednak nie odpuszczał, każdy punkt miał swoją wagę. Wszystko musiało się jednak rozstrzygnąć w tie-breaku. Lepiej układał się on dla rywalek, które odskoczyły na 2-3 punkty. Gdy na tablicy wyników pojawił się rezultat 13:10 dla Silesii Volley, wydawało się, że Polonia zejdzie z parkietu pokonana. Ale podopieczne Mateusza Dąbrowskiego i Magdaleny Sadowskiej nie miały na to najmniejszej ochoty i niesione dopingiem kibiców zdobyły pięć punktów z rzędu i zwyciężyły 15:13, a w całym meczu 3:2. Wraz z końcowym gwizdkiem w obozie Polonii wybuchła szalona radość, a przyjezdne załamane legły na parkiet. Z ich perspektywy przegrały na własne życzenie, popełniając dwa proste błędy w samej końcówce… – W play-offach decydują już tylko detale. Ten kto zrobi mniej własnych błędów wygra mecz. Widać było to w końcówce meczu. Dwie lub trzy piłki zaważyły o tym kto ten mecz wygrał – mówił po meczu szczęśliwy Mateusz Dąbrowski i dodawał: – Na tym poziomie nie ma już łatwych przeciwników, nawet mino tego, że zespół z Mysłowic mieliśmy rozpisany, to jest to zespół z którym w tym sezonie zawsze gramy tie-break. I powiem szczerze teraz też przygotowani byliśmy na podobny scenariusz. Ciesze się, że u nas zagrała w tym meczu zespołowość. Każda dziewczyna wnosi dużo do tej drużyny i dziś po zmianach było to widać. Cieszymy się bardzo z pierwszego zwycięstwa w tej rywalizacji.

Niedzielny mecz zaplanowano na godzinę 17.00. Trzecie i ewentualnie czwarte spotkania odbędą się 28 i 29 kwietnia w Mysłowicach. Jeśli konieczne będzie piąte starcie ponownie rywalizacja przeniesie się do Świdnicy (środa, 2 maja).

W pierwszym meczu drugiej pary Olimpia Jawor przegrała 1:3 z Częstochowianką.

II liga, grupa 3

II runda play-off (21-22.04): Polonia Świdnica – Silesia Volley Mysłowice 3:2, Olimpia Jawor – Częstochowianka 1:3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *