Wybuch gazu na Wyspiańskiego. Ogromna skala zniszczeń [AKTUALIZOWANE, FOTO&WIDEO]

W niedzielę, 6 września w godzinach porannych przy ul. Wyspiańskiego w Świdnicy doszło do wybuchu. Prawdopodobnie przyczyną był wyciek gazu. W wyniku eksplozji jedna ze ścian została doszczętnie zniszczona, odsłaniając wnętrze pomieszczenia.

Na miejscu wybuchu pracuje już kilkanaście zastępów straży pożarnej, pracownicy Urzędu Miejskiego, Pogotowia Energetycznego oraz wszystkich pozostałych służb. Obecnie strażacy przy użyciu wysięgnika zaglądają do zniszczonych pomieszczeń, które – patrząc po skali zniszczenia – w każdej chwili grożą zawaleniem. Na miejscu są także pracownicy MOPS-u, którzy otaczają opieką poszkodowanych.Patrząc na zniszczenia można domniemać, że wielu z nich będzie potrzebowało pomocy. Jeśli tylko otrzymamy taką informację, będziemy Was o tym informować licząc na Państwa wsparcie.


Aktualizacja 12:30

Jak poinformował Łukasz Grzelak, zastępca komendanta Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy na krótkiej konferencji prasowej, ze zniszczonej kamienicy trzy osoby ewakuowały się samodzielnie. Jedną, nieprzytomną osobę, musieli ewakuować strażacy. Wszystkie pomieszczenia zostały sprawdzone. Na pierwsze piętro kamienicy nie da się wejść, dlatego został użyty podnośnik.

Sytuacja jest bardzo dynamiczna, na miejsce cały czas dojeżdżają wozy strażackie. Na tę chwilę pracują jednostki z powiatów świdnickiego, dzierżoniowskiego, wałbrzyskiego i wrocławskiego. Miejsce zdarzenia zostało wyizolowane, w tej chwili strażacy muszą ręcznie przeszukać wszystko, co spadło na ziemię w wyniku eksplozji.

Do dyżurnego wpłynęło zgłoszenie o wybuchu gazu. Dokładną przyczynę oraz szczegóły zdarzenia będzie ustalać teraz policja.


Aktualizacja 13:15

Nie wiadomo czy lokatorzy będą mogli wrócić do domów. O tym zdecyduje Inspektor Nadzoru Budowlanego. Zgodnie z zapewnieniami osoby, które utraciły dach nad głową zostaną zakwaterowani tymczasowo w schronisku młodzieżowym.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *