Wybierz szkołę z przyszłościowym zawodem

DSC 6503

DSC 6503W Świdnicy mamy jedną z ośmiu szkół w Polsce i jedyną na Dolnym Śląsku, która kształci i pozwala zdobyć zawód technika ortopedy, na jaki obecnie jest spore zapotrzebowanie.

W Świdnicy mamy jedną z ośmiu szkół w Polsce i jedyną na Dolnym Śląsku, która kształci i pozwala zdobyć zawód technika ortopedy, na jaki obecnie jest spore zapotrzebowanie.

DSC 6503

 

W Świdnickim Centrum Edukacji przy ul. Traugutta 7, rozpoczął się już nabór na profil technik ortopeda. W podobnym kierunku nie kształci ani Wałbrzych, ani nawet Wrocław. Nauka jest bezpłatna i profesjonalna. Szkoła zapewnia zarówno zajęcia praktyczne jak i teoretyczne. W dodatku jest jedną z tych nielicznych, pozwalających już po jej ukończeniu, podjęcie pracy w zawodzie i zarobek na wymarzone studia. Zdobycie wiedzy w zakresie technika ortopedy, to także łatwiejszy start dla osób planujących przyszłość z tym lub w podobnym kierunku. W ciągu czterech lat nauki, uczniowie odbywają zajęcia teoretyczne, ale także praktyczne. Do wyboru technikum, jako przyszłej szkoły, może dodatkowo zachęcić fakt, że w nowej perspektywie finansowej UE na lata 2014-2020, w budżetach marszałków województw znajdzie się w sumie 900 mln euro na szkolnictwo zawodowe. Pieniądze będą przeznaczone choćby właśnie na praktyki zawodowe u pracodawców. Pozwoli to na odbywanie ich w rzeczywistych warunkach pracy. Przyszli ortopedzi będą mogli znaleźć zatrudnienie w klinikach szpitalnych, sanatoriach, zakładach sprzętu rehabilitacyjnego, hurtowniach i sklepach ortopedycznych.

Technikum ortopedyczne zapewni między innymi praktyki zawodowe, a dla najlepszych także w państwach Unii Europejskiej. Przybywa osób niepełnosprawnych i z wadami postawy, społeczeństwo się starzeje, dlatego też rośnie zapotrzebowanie na ten zawód – podkreśla dr Ryszard Pękała, dyrektor szkoły.

To, że świdnickie technikum jest jak najbardziej profesjonalne i pozwala na rozwój w takim kierunku jaki nas interesuje, potwierdzają uczniowie pierwszego rocznika, którzy w Świdnicy jako debiutanci mają okazję zgłębiać wiedzę tego zawodu.

Z początku byłam lekko sceptyczna, nie wiedziałam czy dobrze robię nie idąc do liceum, a wybierając technikum. Jednak interesuję się medycyną, a ortopedyczna wiedza, jak najbardziej mi się przyda – mówi Angelika. – Interesuje mnie rehabilitacja, więc cieszę się, że już na tym etapie mojej edukacji, mogę kształcić się w danym kierunku. Już po pierwszym roku poznałam różne choroby, potrafię je rozpoznać, znam sprzęty rehabilitacyjne – wszystko co w przyszłości może mi się przydać na tej drodze zawodowej – dodaje Klaudia. Podobną opinię ma Mateusz. – Bardzo pozytywnie oceniam szkołę. Zajęcia odbywają się na wysokim poziomie, a praktyki w niewielkich grupach, co pozwala na pracę w skupieniu i indywidualną.

Kadra Technikum chce rozwijać wiedzę, ale też pasje swoich uczniów i uczynić naukę jak najbardziej przyjemną, dlatego organizowane są zajęcia integracyjne, kółko filmowe, muzyczne, wycieczki, między innymi także dydaktyczne do szpitala „Latawiec” w Świdnicy.

 

Dla chcących dowiedzieć się więcej na temat możliwości kształcenia się w Świdnickim Centrum Edukacji, mamy dobrą wiadomość. Już w tę sobotę w godz. od 10.00 do 14.00 zapraszamy na dzień otwarty do placówki przy ul. Traugutta 7.

 

Art. sponsorowany

 

{fcomment}

 

 

 

{gallery}galerie/150320technikum{/gallery}

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *