Wszystkich Świętych – jakie zmiany?

Do wtorku, 1 listopada do godz. 24:00 obowiązują zmiany w organizacji ruchu w okolicach świdnickich cmentarzy.

Od soboty, 29 października od godz. 6:00 do wtorku, 1 listopada do godz. 24:00 wprowadzone zostały zmiany w organizacji ruchu w okolicach świdnickich cmentarzy. Sprawdź dokładnie jakie:

Cmentarz Parafialny przy ul. Brzozowej

Ruch pojazdów w rejonie ulic: Śląska – Przyjaźni – Zielona będzie odbywał się jednokierunkowo po trójkącie tworzonym przez te ulice.

Parkować można na wszystkich dotychczasowych parkingach oraz dodatkowo:

  • na ul. Śląskiej (od Zielonej do Przyjaźni) – jednostronnie,
  • na ul. Sportowej i Bokserskiej – jednostronnie,
  • na terenie zielonym po prawej stronie ul. Brzozowej (wjazd przy Witoszówce, wyjazd wyłącznie w prawo).

Wjazd w ulicę Brzozową będzie otwarty tylko dla pojazdów służb miejskich i dla niepełnosprawnych. Świdniczanie będą mogli dojść na cmentarz od strony parkingu przy ul. Śląskiej lub ulicą Brzozową.

Cmentarz komunalny na ul. Słowiańskiej

Parkować można na wszystkich dotychczasowych parkingach oraz dodatkowo:

  • na poboczu trawiastym ul. Słowiańskiej (od wiaduktu do ul. Bobrzańskiej) – po jednej stronie,
  • na poboczu ul. Bobrzańskiej (od ul. Słowiańskiej do ul. Trzeboszańskiej) – po jednej stronie,

Dojście do cmentarza możliwe będzie zarówno przez bramę główną, jak i od strony nowego parkingu.

Cmentarz komunalny na ul. Łukasińskiego

Parkować można na wszystkich dotychczasowych parkingach.

Wzmocnione zostaną również siły porządkowe, które będą pomagać w sprawnym przemieszczaniu się pojazdów oraz parkowaniu. Do kierowców apelujemy o większą samodyscyplinę i zwracanie uwagi na zmienione oznakowanie.

Komunikacja miejska

We wtorek, 1 listopada pasażerowie upoważnieni są do bezpłatnego korzystania z komunikacji miejskiej. Tego dnia od godz. 9.00 do godz. 16.00 uruchomione zostaną także linie specjalne:

  • S-1 trasa przejazdu: K. Wielkiego – H. Pobożnego – K. Odnowiciela –  W. Łukasińskiego – pl. Św. Małgorzaty – Muzealna – pl. Grunwaldzki – al. Niepodległości – Pionierów Ziemi Świdnickiej – Śląska – Słowiańska
  • S-2 trasa przejazdu:  W. Sikorskiego  –L.  Zamenhofa – J. Riedla – S. Wyszyńskiego – I. Prądzyńskiego – E. Plater – Bora-Komorowskiego – Wschodnia – Leśna –  Wałbrzyska – Pionierów Ziemi Świdnickiej – Śląska – Słowiańska
  • S-3 trasa przejazdu: (Wokulskiego – Metalowców) – M. Kopernika – Jodłowa – Bystrzycka – Kraszowicka –Zielona – Słowiańska

Rozkład jazdy dla linii S-1, S-2, S-3 będzie udostępniony na przystankach i na stronie internetowej www.mpk.swidnica.pl.

Linie 50 i 52 kursować będą wyłącznie w godzinach 6:00 – 9:00 i po godz. 16:0 z zachowaniem w tym przedziale czasowym godzin odjazdów jak w  niedziele i święta. Dla pozostałych linii miejskich oraz zamiejskich również obowiązywał będzie rozkład jazdy jak w niedzielę i święta.

Jednocześnie informujemy, że okresie od 29 października do 1 listopada  dodatkowo wprowadzone zostaną przystanki zastępcze:

  • przy ul. Zielonej (w drodze powrotnej z  ul. Słowiańskiej)
  • przy ul. Kazimierza Odnowiciela (na wysokości cmentarza).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *