Wszedł przez okno i ukradł rower

Funkcjonariusze Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Strzegomiu zatrzymali mężczyznę, który po wejściu przez otwarte okno do budynku, dokonał kradzieży wielu przedmiotów o łącznej wartości prawie 4500zł. Podejrzany usłyszał już zarzuty. Część skradzionego sprzętu została przez policjantów odzyskana i wydana właścicielowi.

 

W ostatni piątek dyżurny Komisariatu Policji w Strzegomiu został powiadomiony o kradzieży do jakiej doszło na terenie tego miasta. Z treści zgłoszenia wynikało, iż przez otwarte okno remontowanego budynku sprawca wyniósł rower, ekspres do kawy, wieżę stereo oraz wiele innych przedmiotów o łącznej wartości prawie 4500zł. Na podstawie między innymi informacji przekazanych przez zawiadamiającego, strzegomscy funkcjonariusze jeszcze tego samego dnia zatrzymali podejrzewanego. Okazał się nim 33-letni mężczyzna. W chwili zatrzymania ukrywał się na strychu jednego z budynków w Strzegomiu.

Mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży i przyznał się do popełnienia powyższego czynu.

Policjanci odzyskali następnie część utraconego mienia i wydali go właścicielowi. Aktualnie funkcjonariusze pracują nad odzyskaniem pozostałych przedmiotów.

Teraz amator cudzej własności odpowie za swój czyn przed sądem. Kradzież zagrożona jest karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(KPP Ś-ca)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *