WSSE rośnie

mando_kamien_wegielny

mando_kamien_wegielnyWAŁBRZYCH. 3 listopada wkopano kamień węgielny pod budowę fabryki Mando.

WAŁBRZYCH. 3 listopada w Wałbrzyskiej Specjalne Strefie Ekonomicznej (WSSE) uroczyście wkopano kamień węgielny pod budowę fabryki Mando.

mando_kamien_wegielnyMando w Wałbrzychu będzie największą fabryką koncernu poza granicami Korei i jedyną w Europie. Budynki fabryki Madno w Wałbrzychu będą gotowe już w trzecim kwartale 2012 roku, a kilka miesięcy później rozpocznie się produkcja. Wałbrzyski zakład będzie pierwszym w Europie miejscem produkcji układów hamulcowych, kolumn kierowniczych, elementów zawieszenia czy systemów kontroli trakcji dla czołowych marek samochodów w Polsce (GM, Opel) i Europie: w Czechach (Hyundai), na Słowacji (Kia), w Niemczech (BMW, Volkswagen, GM) i we Francji (Renault, Peugeot, Citroen).

W ciągu trzech lat w nowej fabryce zatrudnienie znajdzie prawie 300 osób. Rekrutacja już ruszyła. W pierwszej kolejności zatrudniani są pracownicy biurowi – kadry, księgowość, specjaliści zakupów, a także inżynierowie produkcji i specjaliści kontroli jakości. Potem zacznie się rekrutacja na stanowiska produkcyjne i kontroli produkcji. W ciągu pięciu lat Mando zainwestuje w Wałbrzychu prawie 100 mln euro.

– Cieszę się, że dzięki firmie Mado zatrudnienie w WSSE znajdzie kolejne kilkaset osób – mam nadzieję, że głównie z terenu Powiatu Wałbrzyskiego. Uważam też, że wybranie właśnie naszej WSSE na utworzenie jedynej w Europie fabryki Mando świadczy o tym, że jesteśmy atrakcyjnymi partnerami dla zagranicznych inwestorów – mówi starosta wałbrzyski Robert Ławski.

Źródło: nww24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *