Wspólne gotowanie w Mokrzeszowie

Przyszli adepci technik żywienia i usług gastronomicznych korzystali z cennych porad swoich gości, podczas I warsztatów kulinarnych „Dip dla Vip-a”. Gospodarzem spotkania był Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Mokrzeszowie.

Młodzi ludzie, z którymi przyszło mi pracować pokazali, że jest to dla nich coś więcej niż gotowanie. Wiele osób wiąże właśnie z tym swoją przyszłość. Cieszę się, że na terenie naszej gminy znajduje się miejsce gdzie mogą rozwijać swoją pasję – mówiła wójt Teresa Mazurek.

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Mokrzeszowie funkcjonuje od 1957 roku i nadal kształci młodzież i dorosłych pod potrzeby rolnictwa i rozwijających się obszarów wiejskich. Nauczanie zostało rozszerzone również o nowe zawody: technik agrobiznesu, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik architektury krajobrazu, technik hodowca koni, kucharz małej gastronomii i mechanik – operator pojazdów i maszyn rolniczych. Nowoczesna baza dydaktyczna i kompetentna kadra pedagogiczna gwarantują wysoki poziom usług edukacyjnych.

Organem prowadzącym dla szkoły jest Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *