Wspólna libacja, kradzież i rozbój

Najpierw wspólnie pili alkohol, a później okradli i pobili swojego kompana. W sumie łupem rabusiów padło 1000 złotych i telefon komórkowy.

policja3

– Do zdarzenia doszło 26 stycznia po godz. 1.00 w nocy w jednym z mieszkań w Jaworzynie Śląskiej. – Sprawcy wcześniej wspólnie z pokrzywdzonym spożywali alkohol. Po jakimś czasie wrócili do mieszkania pokrzywdzonego. Przewrócili mężczyznę na podłogę, a następnie użyli wobec niego siły fizycznej, po czym ukradli telefon komórkowy  i pieniądze w kwocie 1000 zł. 31-latek nie odniósł poważnych obrażeń. Szybko poinformował policję o zdarzeniu i dobrze opisał sprawców. Dzięki temu niedługo po rozboju podejrzani zostali zatrzymani przez policyjny patrol. Funkcjonariusze odzyskali skradziony telefon komórkowy i znaczną część pieniędzy – relacjonuje podkom. Agata Oleśkiewicz, oficer prasowy KPP w Świdnicy.

25- latek i 27-latek zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Usłyszeli już zarzut rozboju, złożyli wyjaśnienia. Wobec mężczyzn zastosowane zostały dozory policyjne. Teraz za czyn, o który są podejrzani odpowiedzą przed sądem, grozić im może 12 lat pozbawienia wolności.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *