Wrocławianie najlepsi na plaży (FOTO)

cof

Za nami trzeci i ostatni w tym sezonie turniej siatkówki plażowej organizowany przez Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji. W niedzielę, 19 sierpnia dopisała pogoda, ale nie frekwencja. Na starcie stawiły się tylko dwa żeńskie i dziesięć męskich zespołów.

Niska frekwencja pań spowodowana była odbywającym się w okolicy turniejem mikstów. Tradycyjnie już panowie grali systemem brazylijskim do dwóch przegranych spotkań. Panie zagrały mecz o pierwsze miejsce do dwóch wygranych setów. Bianka Fudali i Aleksandra Deptuch (Wrocław) okazały się lepsze od sióstr Kamili i Jagody Regnowskich (Świdnica). Para Piotr Orzechowski i Dorian Kowalczyk (Świdnica-Żarów) nie obronili tytułu mistrza z zeszłego miesiąca ostatecznie zajmując czwarte miejsce po przegranym choć wyrównanym spotkaniu z Tomaszem Milczarkiem i Maciejem Westfalem (Wrocław). Zwycięzcami ostatniej edycji świdnickiej plażówki zostali Dorian Tkaczuk i Jakub Zdybeł (Wrocław), którzy w ścisłym finale w dwóch setach pokonali drużynę Mateusz Bury i Paweł Malicki (Wrocław).

Na zakończenie organizator zawodów, Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, przygotował dla najlepszych drużyn pamiątkowe dyplomy oraz rzeczowe nagrody sportowe.

W związku z malejącą frekwencją wśród pań organizator świdnickich turniejów siatkówki plażowej planuje w przyszłym sezonie zorganizowanie tylko jednego turnieju w obu kategoriach kobiet i mężczyzn w czerwcu. W lipcu i sierpniu odbędą się dwa turnieje mężczyzn i jeden turniej mikstów.

 

III Turniej Siatkówki Plażowej (19.08)

Open – Kobiet

  1. Bianka Fudali, Aleksandra Deptuch (Wrocław)
  2. Kamila Regnowska, Jagoda Regnowska (Świdnica)

 

Open – Mężczyzn

  1. Dariusz Tkaczuk, Jakub Zdybeł (Wrocław)
  2. Mateusz Bury, Paweł Malicki (Wrocław)
  3. Tomasz Milczarek, Maciej Westfal (Wrocław)
  4. Piotr Orzechowski, Dorian Kowalczyk (Świdnica-Żarów)

5-6. Wojciech Zaremba, Andrzej Rubiancew (Wrocław)

5-6. Radosław Dusza, Bartosz Jerzyk (Wałbrzych)

7-8. Adam Pęczyński, Paweł Pituch (Świdnica-Strzegom)

7-8. Wojciech Jurkowski, Patryk Giera (Bielawa)

9-10. Jakub Wiśniewski, Grzegorz Radziwiłko (Świdnica)

9-10. Adrian Smagło, Jakub Borowy (Świdnica)

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *