Wrócili uskrzydleni…

Od wielu już lat logo konkursu recytatorskiego pt: „Pegazik” przedstawia rower ze skrzydłami. W tym roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Świdnicy wracali po konkursie prawie jak na skrzydłach nie owego roweru, ale mitologicznego Pegaza…

14 marca Jagoda Krzak, Liwia Żak i Krzysztof Giza wzięli udział w etapie miejskim zmagań najlepszych recytatorów ze szkół podstawowych. Uczestników było aż 21. Uczniowie prezentowali bardzo różnorodny repertuar- od klasyki aż po współczesne utwory. Poziom był bardzo wysoki i wyrównany.

Uczestników konkursu oceniało jury w składzie: Małgorzata Braniecka, wieloletni dyrektor Świdnickiego Ośrodka Kultury, Violetta Sobczak, harcmistrzyni, skarbnik komendy hufca ZHP w Świdnicy oraz Wanda Karaśkiewicz, poetka.

Reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 1 w Świdnicy bardzo profesjonalnie podeszli do swoich występów- historia kury i losy drewnianej głowy oczarowała nie tylko publiczność, ale przede wszystkim jurorów, którzy podjęli bardzo miłą i zaskakującą decyzję. Rzadko się bowiem zdarza, że aż dwaj uczniowie danej placówki przechodzą do następnego etapu. Tak jednak wydarzyło się tym razem! I Liwia Żak z klasy 6d i Krzysztof Giza z klasy 4a już za tydzień będą reprezentować nasze miasto na eliminacjach powiatowych XXIII Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego ,,Pegazik’’.

Życzymy im sukcesu, choć największym sukcesem jest… obcowanie z poezją.

Czego innym również życzymy!

Opiekunem Liwii jest P. Agnieszka Pętal, zaś Krzysia- P. Małgorzata Kowalska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *