Wrocław najlepszy

euro_2012-0WROCŁAW. Wrocław doskonale poradził sobie z problemami i obecnie ma najwięcej zakończonych inwestycji na Euro 2012.

Wrocław doskonale poradził sobie z problemami i obecnie ma najwięcej zakończonych inwestycji na Euro 2012 – powiedział we Wrocławiu Andrzej Biernat, przewodniczący sejmowej podkomisji ds. przygotowań Polski do mistrzostw Europy.

euro_2012-0

Przedstawiciele podkomisji odwiedzili dziś stolicę Dolnego Śląska, aby przyjrzeć się przygotowaniom Wrocławia do organizacji piłkarskiego turnieju.

– Mieliśmy roczną przerwę w wizytacjach we Wrocławiu, ponieważ był trudny okres, kiedy zmienił się generalny wykonawca stadionu (na przełomie 2009 i 2010 roku). Nie chcieliśmy przeszkadzać do momentu, aż miasto upora się z problemami – tłumaczył Biernat.

Jak dodał, dziś Wrocław doskonale sobie radzi i jest miastem, które ma najwięcej zakończonych inwestycji związanych z Euro 2012. – Oczywiście wszystkie zaplanowane inwestycje nie będą zrealizowane w stu procentach, ale te najważniejsze będą gotowe bez żadnych poślizgów – stwierdził Biernat.

Wiceprezydent Wrocławia Maciej Bluj podkreślił, że większość zaplanowanych inwestycji związanych z turniejem jest na ukończeniu. – Są też sprawy, które chcieliśmy zrealizować do Euro 2012, jednak się nie udało. Chodzi o połączenie kolejowe pomiędzy Dworcem Głównym i lotniskiem, a także związaną z tą inwestycją budowę obwodnicę Leśnicy – powiedział Bluj.

Pełnomocnik prezydenta Wrocławia ds. Euro 2012 Michał Janicki zwrócił uwagę, że obecnie miasto powoli przechodzi z fazy inwestycji w fazę ściśle związaną z organizacją turnieju. – Chodzi o organizację czasu, który będą spędzać kibice we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku, czy zabezpieczenie bazy hotelowej – przyznał Janicki.

Podkreślił on również, że prowadzone we Wrocławiu od kilku lat inwestycje spowodowały „największą od II wojny światowej transformację miasta”.

 

ŹRÓDŁO: regional.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *