Wreszcie rusza nowy ZUS

zus1

zus1Wałbrzych.Miała być gotowa w sierpniu, potem w listopadzie, ostatecznie ruszy w styczniu. Konkretnie 9 stycznia, a mowa o nowej siedzibie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych przy ulicy Kasztanowej 1 w Wałbrzychu. Jej budowa kosztowała 38 mln zł.

Miała być gotowa w sierpniu, potem w listopadzie, ostatecznie ruszy w styczniu. Konkretnie 9 stycznia, a mowa o nowej siedzibie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych przy ulicy Kasztanowej 1 w Wałbrzychu. Jej budowa kosztowała 38 mln zł.zus1

To pierwszy nowoczesny biurowiec w Wałbrzychu, budowany od wielu, wielu lat. W końcu siedziba Dolnośląskiego Parku Technologicznego mieści się w Szczawnie – Zdroju, a budynek, w którym mieściła się będzie m. in. Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna ”Invest-Park” dopiero powstaje przy ulicy Uczniowskiej.

W związku z tym, że to ZUS, inwestycja od początku wzbudzała wiele kontrowersji. Że niepotrzebnie, że zbyt wystawnie, a przede wszystkim, że za drogo. Budynek, rzeczywiście tani nie jest. Sama budowa to 35 mln złotych, a cała inwestycja zamyka się w niecałych 39 mln. Ubezpieczyciel od początku tłumaczy się oszczędnościami.

Fot. Krzysztof Kołowicz

walbrzyski.pl/

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *