Wpadli z używkami

Marihuanę, amfetaminę, tabletki ekstazy, heroinę i substancje psychotropowe znaleźli policjanci przy czterech osobach z powiatu świdnickiego. Wśród zatrzymanych była jedna kobieta.

policja (4)

19 lipca okazał się dla funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego świdnickiej jednostki wyjątkowo intensywny. Działania policjantów doprowadziły do zatrzymania na terenie Strzegomia trzech osób podejrzewanych o posiadanie niedozwolonych substancji. Przy zatrzymanych ujawniono amfetaminę, tabletki ekstazy, a nawet heroinę. – Zatrzymani to dwaj mężczyźni w wieku 35 i 53 lat oraz 28-letnia kobieta – informuje asp. sztab. Grzegorz Oleśkiewicz z KPP w Świdnicy i dodaje, że pierwszy z mężczyzn oraz kobieta po przeprowadzonych czynnościach procesowych zostali zwolnieni, natomiast starszy mężczyzna, posiadający największą ilość niedozwolonych substancji, trafił do policyjnego aresztu.

Dzień wcześniej, 18 lipca policjanci pionu prewencji świdnickiej jednostki zatrzymali na terenie Bojanic również 20-letniego mężczyznę – mieszkańca naszego powiatu, posiadającego przy sobie marihuanę. Podejrzewany trafił do policyjnego aresztu.

Po przedstawieniu zarzutów całą czwórkę amatorów niedozwolonych substancji czekają teraz sprawy sądowe.

Przypomnijmy, że w świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, za nielegalne posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *