WOŚP w Świdnicy (PROGRAM)

wosp 27

Już po raz dwudziesty szósty zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Wolontariusze z puszkami opatrzonymi czerwonym sercem już od rana pojawią się na ulicach Świdnicy.

wosp 27

Tym razem zebrane pieniądze przeznaczone zostaną „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. Szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurek Owsiak wyjaśnił, że chodzi o nowoczesny sprzęt tj. np. inkubatory, który ma trafić do szpitali pierwszego stopnia, czyli tych podstawowych. Wszystko po to, aby w trudnych przypadkach nie trzeba było dziecka zawozić do szpitali specjalistycznych.

Rockowe granie

Miejski sztab w tym roku zostanie utworzony w Świdnickim Ośrodku Kultury. Wolontariusze wyposażeni w specjalne identyfikatory będą zbierać pieniądze do puszek od wczesnych godzin porannych.

Tak jak rok temu, do świdnickiego taboru włączyła się gmina Marcinowice, co oznacza, że na jej terenie też będzie można spotkać osoby kwestujące.

26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świdnicy będzie koncertowy. W Klubie Bolko zagrają Żółta Febra, Silentlive oraz Iluminator.

Wielkie granie już 14 stycznia od godz. 15.00 w Klubie Bolko w Świdnicy. Zakończenie planowane jest na godz. 20.00. W przerwach między występami na żywo będzie można obejrzeć wideo z Przystanków Woodstock.

Atrakcje w Galerii Świdnickiej

Tak jak w poprzednim latach w akcję włączyła się Galeria Świdnicka. Tym razem wszystko przebiegnie w ciągu dwóch dni – 13 i 14 stycznia pod hasłem Weekend Imperium Mocy.

Jak zaznaczają organizatorzy, wydarzenie skierowane jest nie tylko do najmłodszych gości centrum, ale również do wszystkich fanów kultowej produkcji George’a Lucasa.

Główną atrakcją będzie, unikatowa na skalę europejską, wystawa wiernie odtworzonych postaci, statków oraz pojazdów gwiezdnej floty z autografami aktorów. Na terenie Galerii Świdnickiej będzie można spotkać bohaterów kultowej sagi, a najmłodsi będą mieli szansę wstąpić do akademii adeptów mocy, w ramach której m.in. nauczą się władać mieczami świetlnymi i stoczą walkę z ciemną stroną mocy. Po zakończeniu zajęć w akademii, wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowy, imienny dyplom jej ukończenia. Podczas wydarzenia odbywać się będą rodzinne quizy i konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, sprawdzające wiedzę uczestników na temat filmów – czytamy w materiałach prasowych.

Przez cały weekend na terenie centrum obecni będą wolontariusze rozdający charakterystyczne serduszka i zbierający pieniążki do puszek. Dodatkowo, w niedzielę 14 stycznia, prowadzone będą licytacje atrakcyjnych fantów, przekazanych przez firmy, instytucje i ludzi dobrej woli. O godzinie 20.00 odbędzie się pokaz sztucznych ogni, czyli tradycyjne „Światełko do nieba”. Partnerem wydarzeń jest Świdnicki Ośrodek Kultury.

Wystawa Imperium Mocy dostępna będzie przez cały weekend w godzinach otwarcia centrum, natomiast pozostałe atrakcje czekać będą na uczestników w sobotę i w niedzielę w godzinach 12.00-18.00.

MOTO ORKIESTRA

Moto Orkiestra zagra na Zawiszowie w Świdnicy (okolice ulic Bolesława Krzywoustego i Bolesława Śmiałego). Będą licytowane koszulki z autografami gwiazd sportu samochodowego, plakaty i pamiątki z rajdowych tras, w tym wydane z okazji 30 lecia startu w Dakarze Jurka Mazura Polskim Starem. Tradycyjnie będą przejazdy dla chętnych. Każda złotówka trafia dla dzieci.

14 stycznia  2018-  Kasprowicz gra z Orkiestrą!

Już po raz kolejny, w dniu Finału Wielkiej  Orkiestry Świątecznej Pomocy, młodzież z I LO w Świdnicy, będzie wspierać działania fundacji, organizując na swojej auli widowiskowej koncert artystyczny. Wokaliści i muzycy (w zabawie wezmą też udział zaproszeni młodzi artyści z innych szkół) zaprezentują swoje umiejętności, chcąc przyciągnąć do szkoły w niedzielne przedpołudnie wszystkich pasjonatów muzyki – tej popularnej, jak również klasycznej. A wszystko po to, żeby pomóc swoim wolontariuszom WOŚP w ich misji, a przy okazji się dobrze bawić. Gwarantują przy tym też zabawę gościom, bo przygotowano dla nich również  inne atrakcje – m.in. równocześnie działać będzie loteria fantowa i kawiarenka z domowymi wypiekami, przygotowanymi przez uczniów, rodziców i nauczycieli. Pomysł bardzo fajny, więc w imieniu organizatorów również zapraszamy do Kasprowicza!

Szczegółowy program na plakacie poniżej.

Zebrała Beata Figurna-Garbiec

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *