WOŚP w powiecie

Ponad 64,5 tysiąca złotych – to rekordowy wynik tegorocznego, 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świebodzicach. Ile zebrano dla WOŚP w innych miejscowościach powiatu świdnickiego?

wosp 2016 (43)

Świebodzice

Znów padł rekord jeśli chodzi o kwotę -ponad 64,5 tysiąca złotych. Rok temu zebrano nieco ponad 53 tys. zł. Świebodziczanie pokazali, że mają wielkie serca i chętnie wspierają akcję Jurka Owsiaka.

W hali sportowo-widowiskowej OSiR Świebodzice sp. z o.o. przez całą niedzielę Orkiestra grała głośno, radośnie i działo się tu mnóstwo dobrych rzeczy, a pozytywna energia wypełniała halę po brzegi.

Obszerna relacja z tego fantastycznego wydarzenia, także fotograficzna, będzie dostępna dziś po południu.

Żarów

Nieoficjalnie ustaliliśmy, że Żarów uzbierał na rzecz WOŚP 19 tys. 130 zł i 88 gr. Do puszek trafiły też waluty obce. Na oficjalne podsumowanie czekamy.

Strzegom

W Strzegomiu udało uzbierać się 27 tys. 822 zł i 35 gr. Nie policzono jeszcze obcej waluty. W Orkiestrowe granie właczyły się: zespół „In Live” z SCK, Przedszkole nr 2, Przedszkole nr 4, Kostrzanie, Kacper Rutka – taniec towarzyski, Zumba Ewy Zapolnej, Przedszkole nr 3, Sekcja pianina i skrzypiec, Akademia Tańca i Ruchu BANS Magdy Janiak, Zespół rockowy BIAŁE DRZEWA ze Strzegomia. Tradcyjnie odbyło się też „Światełko do nieba”.

Marcinowice

Dokładnie 4 tys. 489 zł 95 gr zebrali mieszkańcy naszej gminy podczas 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która grała w Szkole Podstawowej w Strzelcach. Wspaniała impreza zakończyła się, tak jak w całej Polsce, Światełkiem do Nieba.

Finał odbył się w gminie Marcinowice po raz pierwszy od wielu lat. W ramach świdnickiego sztabu pieniądze na wsparcie oddziałów dziecięcych w szpitalach i godną opiekę dla seniorów zbierał Gminny Ośrodek Kultury w Marcinowicach przy wsparciu SP w Strzelcach oraz wielu firm, instytucji i ludzi dobrej woli.

Atrakcji dla każdego nie brakowało. Pokazowy mecz zagrała Akademia Piłkarska Marcinowice​, z półgodzinnym recitalem wystąpiła utalentowana mieszkanka naszej gminy Małgorzata Wilk, a uczestnicy mieli okazję zobaczyć również show iluzjonisty Macieja Eszwowicza i pokaz Freestyle Football w wykonaniu Adama Moczurada. Swoje talenty pokazały również dzieci ze szkół w Strzelcach i Marcinowicach, a z pokazem pierwszej pomocy, tak ważnej w działalności Funacji WOŚP, oraz prezentacją strażackiego sprzętu przyjechały ochotnicze straże pożarne z Zebrzydowa i Strzelec.

Ponadto odbyły się kiermasz twórczości dziecięcej, loteria fantowa, można było sobie zrobić zdjęcie w orkiestrowej FotoBudce, zobaczyć pokaz SpeedStacks, wziąć udział w grach zręcznościowych dla rodzin czy w warsztatach tworzenia biżuterii. Dzieci – jak przystało na dobrą imprezę – miały okazję pomalować sobie twarze, a także pobawić się serduszkowymi balonami z helem. Nie obyło się bez poczęstunku –  kawiarence do kupienia były ciasta, tosty, galaretki, popcorn, kuchnia polowa. A dochód z tego? Oczywiście – na Orkiestrę.

 

Dobromierz

Pokaz pierwszej pomocy w wykonaniu Straży Pożarnej z Roztoki i Dobromierza, występ wokalny uczennic z Gimnazjum z Zespołu Szkół im. H. Sienkiewicza w Roztoce, pokaz ognia, karate, czy pierwszej pomocy – to i wiele więcej działo się w Dobromierzu. Liczenie trwa.

Jaworzyna Śląska nie włączała się w Orkiestrowe granie.

Zebrała MM

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *