WOŚP 2020: Finał w Roztoce

Na konto fundacji Jurka Owsiaka z Roztoki w gminie Dobromierz wpłynęła kwota 13253,76 zł. To blisko 2000 zł więcej niż w zeszłym roku.

12 stycznia w Roztoce po raz kolejny zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tegoroczną zbiórkę przeprowadzono pod hasłem „Wiatr w żagle”. Sztab został utworzony przez Szkołę Podstawową im. Henryka Sienkiewicza w Roztoce pod przewodnictwem Justyny Wojtowicz, przy współpracy ze Szkołą Podstawową im. Jana Brzechwy w Dobromierzu oraz Szkołą Podstawową im. Janusza Korczaka w Gniewkowie. W programie imprezy znalazły się występy zespołów tanecznych – „Energy Dance” z Roztoki i „Fire Dance” z Gniewkowa. Najmłodsi uczniowie ze szkoły w Roztoce zaprezentowali przedstawienie „Kłopoty w Laponii”, a uczniowie ze szkoły w Dobromierzu zainscenizowali bajkę „Trzy małe świnki”. Ponadto można było obejrzeć wozy strażackie (OSP Roztoka) oraz wystawę starych motocykli. Wielka Orkiestra zagrała także na sportowo: w świetlicy wiejskiej odbył się pokaz walki Fighter Klub Kaczmarek Grodowski, zaś w sali gimnastycznej rozegrano turniej piłki siatkowej.

Jak zawsze dużo emocji wzbudziła aukcja. Wśród licytowanych przedmiotów znalazły się gadżety WOŚP (koszulki, skarpetki, torby, worki, smycze, kalendarze, poduszki, kubki, zegarki, breloki, naklejki, płyty i plakaty), a także: kosze słodyczy ze świebodzickiej „Śnieżki”, talony do odbioru roślin w Zakładzie Ogrodniczo-Szkółkarskim Teresy Skowron w Roztoce, voucher dla dwóch osób na nocleg ze śniadaniem w Hotelu przy Oślej Bramie w Zamku Książ, voucher na zwiedzanie z przewodnikiem zamku w Roztoce, vouchery na sesje zdjęciowe u Mai Foremny, vouchery na zabiegi upiększające i masaże do Punktu Piękności w Strzegomiu, piłka z podpisami zespołu siatkarskiego Cuprum Lubin, statuetka NBP dla najlepszego zawodnika meczu Aleksandra Śliwki – złotego medalisty Mistrzostw Świata w Siatkówce Mężczyzn 2018, pudełka, lampiony, serwetniki, breloki, magnesy i obrazy z drewna ze Spółdzielni „Manumania” Mateusza i Marty Schab z Roztoki oraz bombki, zabawki i inne fanty ofiarowane przez anonimowych darczyńców. Tradycyjnie uruchomiono na ten dzień kawiarenkę z pysznymi domowymi wypiekami, przygotowanymi przez rodziców. – Serdecznie dziękujemy organizatorom imprezy, wolontariuszom oraz wszystkim darczyńcom, którzy tak hojnie wsparli szczytny cel – zakup sprzętu dla dziecięcej medycyny zabiegowej, dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej – mówią organizatorzy.

(opr)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *