Wolontariusze Toyoty pomagają

region

regionWAŁBRZYCH. Zakończyła się akcja zbiórki żywności dla bezdomnych zwierząt „Podaj Łapę” przeprowadzona we wrześniu i październiku przez Klub Wolontariusza fabryki Toyoty w Wałbrzychu.

 WAŁBRZYCH. Zakończyła się akcja zbiórki żywności dla bezdomnych zwierząt „Podaj Łapę” przeprowadzona we wrześniu i październiku przez Klub Wolontariusza fabryki Toyoty w Wałbrzychu.

regionWolontariusze od dwóch lat realizują akcje pomocy lokalnym organizacjom i instytucjom a od ponad roku podejmują działania na rzecz bezdomnych zwierząt. W 2010 roku grupa pracowników wykonała wiatę w wałbrzyskim schronisku, chroniącą psy przed niesprzyjającymi warunkami pogodowymi. Teraz w związku ze zbliżającą się zimą na terenie fabryki przeprowadzona została akcja zbiórki żywności na rzecz Fundacji „Emir”, zajmującej się ratowaniem zwierząt bezdomnych oraz dla podopiecznych z wałbrzyskiego schroniska. „Nie spodziewaliśmy się, aż tak dużego odzewu ze strony pracowników. Udało nam się zebrać ok. 300 kg karmy suchej i 50 puszek karmy mokrej oraz wiele akcesoriów np. legowiska, smycze, miski.” – podsumowała wyniki inicjatorka akcji Magdalena Ogrodnik.

Również fabryka przyłączyła się do przedsięwzięcia pracowników i przekazała środki finansowe na ten cel. Wolontariusze zakupili żywność oraz najpotrzebniejsze rzeczy dla fundacji i schroniska: żwirki dla kotów, transportery oraz lekarstwa dla zwierząt.

„Dzięki pracownikom Toyoty nasza organizacja będzie mogła dokarmić większą ilość podopiecznych. Mamy również nadzieję, że dzięki tak dużej akcji więcej osób zainteresuje się adopcją bezdomnych zwierząt.” – stwierdziła Rita Szumowska z Fundacji „Emir”.

Akcja wolontariuszy zakończyła się również szczęśliwą adopcją suczki o imieniu Tosia przez pracownika Toyoty.

źródło: nww24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *