Wojownicy z wielkim sercem i górą kasy (FOTO)

Około 300 zawodników z ponad 40 klubów wzięło udział w Otwartych Mistrzostwach Polski WKA WFMC Kick Boxing i Otwartym Pucharze Polski Taekwon-do ITF HQ Korea/UITF. W niedzielę, 25 marca w hali Zawiszów w Świdnicy walczono jednak nie tylko o medale, ale również o środki finansowe na wsparcie leczenia znakomitego byłego boksera Mariusza Cendrowskiego.

Zawody wystartowały o godzinie 9.30 i zakończyły się dopiero po godzinie 22.00. W ringu i na matach prezentowały się dzieci, młodzież i seniorzy. Rywalizowano w kilkunastu formułach i sztukach walki. Wstęp był wolny, ale kibice chętnie nabywali cegiełki, z których dochód przeznaczony był na wsparcie Cendrowskiego. Olimpijczyk z Sydney, wielokrotny amatorski mistrz Polski i zawodowy mistrz świata organizacji TWBA uległ wypadkowi samochodowemu i porusza się na wózku inwalidzkim. Dla tych o nieco bardziej zasobnych portfelach były licytacje. Można było zdobyć wiele wartościowych pamiątek, między innymi rękawice Dariusza Michalczewskiego, Tomasza Adamka, Marka Piotrowskiego czy Cezarego Podrazy. Rękawice Tigera za 1000 złotych zlicytowała patronująca imprezie prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska, natomiast najwyższą cenę (1600 złotych) uzyskał pamiątkowy medal uczestnictwa na Olimpiadzie w Sydney Cendrowskiego.

Wyniki akcji charytatywnej są sumowane, na pewno jednak udało się zebrać ponad 8 tysięcy złotych – mówi Arkadiusz Kaczmarczyk z Fightera Kaczmarek&Grodowski – głównego organizatora zawodów.

Podczas zawodów można było także wesprzeć Fundację Tara, której ambasadorem jest mistrz świata WKA Marcin Różalski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *