Wojownicy powalczą o medale i dla Cendrowskiego

Duża gratka czeka na fanów sportów walki. W niedzielę, 25 marca hala Zawiszów będzie areną Otwartych Mistrzostw Polski WKA WFMC Kick Boxing i Otwartego Pucharu Polski Taekwon-do ITF HQ Korea/UITF. Zawody, którym patronuje prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska, a wspiera Fundacja Tara i jej ambasador – mistrz świata WKA Marcin Różalski będą też miały aspekt charytatywny. Licytacje i cegiełki zasilą konto Mariusza Cendrowskiego, boksera, olimpijczyka z Sydney, wielokrotnego amatorskiego mistrza Polski i zawodowego mistrza świata organizacji TWBA.

– Mariusz miał poważny wypadek. Jest sparaliżowany. Potrzebne jest wsparcie finansowe, dlatego na mistrzostwach będziemy się starać zebrać pieniążki. Można również wpłacać je na konto Mariusza. Nie każdy z moich znajomych wie, że Mariusz i ja razem trenowaliśmy kick boxing w klubie Fighter Wrocław u trenera Tomasza Skrzypka. Za nami wiele wspólnych treningów, wzajemnej tarczy oraz sparingów, bo startowaliśmy praktycznie w tej samej wadze – tłumaczy jeden z organizatorów zawodów, Arkadiusz Kaczmarek z FIGHTER Klub Kaczmarek Grodowski Świdnica.

Na licytację udało się zdobyć wiele wartościowych pamiątek. – Mamy rękawice i koszulkę „Różala”, rękawice koszulkę i książkę od Darka Michalczewskiego, rękawice Marka Piotrowskiego, rękawice Tomasza Adamka oraz bluzę Mariusza Cendrowskiego – wylicza Arkadiusz Kaczmarek.

Zawody rozpoczną się w niedzielę o godzinie 9.30 i potrwają do około 20.00. Przy wejściu do hali będzie można nabyć cegiełki wartości 10 złotych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *