Wojciech Kuczok w Świdnicy

kuczok

kuczokMiejska Biblioteka Publiczna w Świdnicy zaprasza na spotkanie z Wojciechem Kuczokiem. To postać niezwykle wszechstronna. Jest prozaikiem, krytykiem filmowym, poetą, a także… speleologiem.

Miejska Biblioteka Publiczna w Świdnicy zaprasza na spotkanie z Wojciechem Kuczokiem. To postać niezwykle wszechstronna. Jest prozaikiem, krytykiem filmowym, poetą, a także… speleologiem.

kuczok

W 2003 roku nakładem W.A.B. ukazała się jego głośna powieść „Gnój”, uhonorowana m.in. nagrodą NIKE i Paszportem „Polityki”. To wstrząsająca, a chwilami tragikomiczna historia rodzinnego piekła, opowiadana przez dziecko, które jest jednocześnie obiektem przemocy i jej obserwatorem. Książkę przełożono na piętnaście języków. Na podstawie wybranych wątków powieści autor napisał scenariusz filmu „Pręgi”, wyreżyserowanego przez Magdalenę Piekorz. Pięć lat później ukazała się druga powieść Kuczoka, „Senność”, która również wyreżyserowana przez Magdalenę Piekorz, trafiła do kin jesienią 2008 roku. Film był pokazywany na świdnickim Festiwalu Reżyserii Filmowej.

Wojciech Kuczok to także autor zbiorów opowiadań „Opowieści słychane”, „Szkieleciarki”, „Widmokrąg” i „Opowieści przebrane”.

Spotkanie autorskie odbędzie się w piątek, 27 marca o godz. 18.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Franciszkańskiej 18 w Świdnicy. Wstęp wolny.

(bfg)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *